Sainz wychodzi na prowadzenie

Carlos Sainz jadący po raz pierwszym Peugeotem 2008 DKR16 wygrał drugi etap Rajdu Maroka i objął prowadzenie w rajdzie. Miejsce na podium w klasie utrzymał Aron Domżała.

El-Matador najszybciej pokonał liczącą 224 kilometry próbę The Draa. Dwie minuty wolniej pojechał Nasser Al-Attiyah. Zwycięzca pierwszego etapu Yazeed Al-Rajhi zajął 5. miejsce i stracił ponad 10 minut, tym samym Sainz został nowym liderem Rajdu Maroka. Po wczorajszych przygodach Sebastien Loeb tym razem był 6., natomiast Mikko Hirvonen 10. Dwunasty finiszował Jakub Przygoński, w pierwszej dwudziestce uplasowali się także Marek Dąbrowski i Adam Małysz.

W klasie T pomimo drobnej przygody miejsce trzecie utrzymał Aron Domżała. Polska załoga nieco pogubiła się na setnym kilometrze, jednak udało się jej powrócić na właściwą trasę i dojechać do mety na 4 pozycji w klasie.

Wśród quadów nadal prowadzi Rafał Sonik. Do zmiany lidera doszło w klasie motocykli, gdzie prowadzi Sam Sunderland. Jakub Piątek był 14. Wypadek miał Paweł Stasiaczek, który wybił bark i musiał wycofać się rajdu.