Sainz ukarany za spowodowanie wypadku

Sainz ukarany za spowodowanie wypadku

Podaj dalej

Carlos Sainz, aktualny lider 40. Rajdu Dakar, decyzją ZSS otrzymał 10 minut kary za niebezpieczną jazdę. Kierowca Peugeota na 7. etapie rywalizacji spowodował kolizję z jadącym na quadzie Keesem Koolenem i nie udzielił mu pomocy.

Hiszpan został dziś wezwany na posiedzenie ZSS w Centro de Convenciones w Salcie. Dotychczasowa przewaga Sainza wynosiła 1:06.37 nad drugim Nasserem Al-Attiyahem w Toyocie Hilux.

Po doliczeniu 10-minutowej kary przewaga ta stopniała do 56 minut i 37 sekund i wciąż wydaje się być przewagą dosyć komfortową. Zespół Peugeota zapowiedział jednak, że odwoła się od decyzji sędziów, a sprawa trafi do trybunału apelacyjnego FFSA (Federation Francaise du Sport Automobile).

Kees Koolen, który złożył oficjalny protest na Carlosa Sainza, powiedział w wywiadzie przeprowadzonym przez stację Fox, że: kara dla Hiszpana jest śmieszna.

Holenderski zawodnik pokazał również posiniaczone ramię i połamane plastykowe elementy swojego quada. Dodał także, że zamierza dalej walczyć w tej sprawie, w której ani przedstawiciele ASO – organizatora Rajdu Dakar, ani FIA, nie wysłuchali jego wersji wydarzeń.

Tagi: Dakar 2018MotulEpicStoryOriginalByMotulRajd DakarThisIsDakar,

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News