Saaremaa Rally: Problemy techniczne Widłaka i Włocha. Gross zdecydowanym liderem

Saaremaa Rally: Problemy techniczne Widłaka i Włocha. Gross zdecydowanym liderem

14 interakcji
3

Podaj dalej

Za nami pierwszy dzień Rajdu Saaremaa, siódmej i zarazem ostatniej rundy Rajdowych Mistrzostw Estonii. W mieszanych nastrojach dzisiejszą rywalizację kończą Igor Widłak i Łukasz Włoch, którzy zmagali się z problemami technicznymi.

Saaremaa Rally oficjalnie rozpoczął się bardzo widowiskową ceremonią startu w mieście Kuressaare, gdzie zlokalizowana jest baza rajdu. Rampa startowa robiła wrażenie – cała ceremonia była przeprowadzona z pompą, której mogłyby pozazdrościć niektóre rundy ERC, czy WRC.

Tuż po ceremonii zawodnicy udali się w głąb rodzinnej wyspy Otta Tanaka, gdzie rywalizacja ruszyła od OS1 Salavere 1. Tam para Widłak/Włoch straciła do zwycięzców w klasyfikacji generalnej 49,5 s, plasując się jednocześnie na 17. pozycji w klasie EMV2.

Ostatnią próbą z prawdziwego zdarzenia był dziś OS2 Peederga rozegrany na samej północy wyspy. Tam nasiliły się problemy ze sprzęgłem w Lancerze Widłaka i Włocha. To w połączeniu z bardzo wymagającymi warunkami pogodowymi i wszechobecnymi zakrętami dziewięćdziesiąt stopni nie mogło przynieść dobrych efektów.

Tym razem strata była już większa, ale lepiej stracić więcej i być na mecie, niż zostać gdzieś w połowie odcinka i spisać rajd na straty już pierwszego dnia. Po 20-minutowym serwisie zawodnicy ruszyli na zamykający dzień superoes Kuressaare. Ten rozegrany był w centrum miasta, z sekcją końcową tuż nad morzem. Tam Widłak i Włoch do zwycięskiego w Torna jadącego Fiestą R5 stracili 14,5 s.

Liderami Saaremaa Rally po piątku są Georg Gross i Raigo Molder w Fordzie Fiesta WRC. Oni sygnują się przewagą w wysokości 31,4 s nad drugimi Kenem Tornem i Kaurim Pannasem w Fieście R5 MK2, zaś podium kompletują Raul Jeets i Andrus Toom w Fabii R5 evo. Dobrze radzi sobie załoga Mikołaj Kempa i Marcin Szeja. Oni w klasie EMV4 zajmują piąte miejsce ze stratą 11,7 s do podium.

Jutro na zawodników czeka dziesięć odcinków specjalnych. Rywalizacja ruszy o godzinie 6:44 czasu polskiego od odcinka specjalnego OS4 Salavere 2.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News