RX Academy rośnie w siłę

Organizatorzy istniejącego już cyklu RX Academy opublikowali rozszerzony kalendarz rywalizacji na sezon 2018. Seria wystartuje w lutym przyszłego roku i na otwarcie dołączy do spektakularnej „RX2 on Ice”.

RX Academy rośnie w siłę
Podaj dalej

Ekscytujący układ przyszłorocznego kalendarza pozwoli przyszłym gwiazdom rosnącego w siłę sportu na rywalizację na dokładnie takich samych torach, jak najlepsi kierowcy rallycrossowi świata – początek sezonu został zaplanowany na szwedzkim torze Holjes w ramach RallyX Nordic Championship.

W sezonie 2018 młodzi kierowcy rallycrossowi dołączą także do dwóch rund mistrzostw Finlandii na torach Honkajoki i Jalasjarvi. RX Academy w sierpniu odwiedzi także drugi fiński obiekt, niegdyś goszczący Rallycrossowe Mistrzostwa Świata – Kouvola, gdzie Tanner Foust sięgnął po swoje pierwsze zwycięstwo w karierze WorldRX.

Zawodnicy wciąż będą ścigać się identycznymi Renault Clio RS RX, rozwijanymi przez mający na koncie wiele sukcesów w Rallycrossowych Mistrzostwach Europy zespół SET Promotion.

Bardzo cieszę się z opublikowania kalendarza na rok 2018. Dopiero 12 miesięcy temu wystartowaliśmy z naszym pomysłem, a już widać, jak dobrze udało się nam wypełnić wszystkie cele – powiedział szef RX Academy, Jussi Pinomaki. W zeszłym roku kierowcy z całego świata rywalizowali w naszym cyklu i nie możemy doczekać się ugoszczenia kolejnych młodych talentów w sezonie 2018.

– Mamy już dobre podstawy, na których możemy kontynuować rozwój w przyszłym roku. Dołączenie do RallyX Nordic i fińskich rallycrossowych mistrzostw to fantastyczna informacja.

Zwycięzca RX Academy 2018 w nagrodę będzie mógł wystartować w Rallycrossowych Mistrzostwach Europy w klasie 1600 w roku 2019 lub rywalizować w pięciu europejskich rundach cyklu RX2 International Series, będącej serią wspierającą WorldRX.

Aktualny mistrz RX Academy, Jesse Kallio, wykorzysta swoją nagrodę na rywalizację w roku 2018.

W 2017 nauczyłem się w RX Academy więcej, niż się spodziewałem. Wyniosłem wszystko to, co kierowca rallycrossowy musi wiedzieć, począwszy od jazdy, aż po trening psychiczny – powiedział Kallio.

Czuję, że jestem gotowy na kolejne wyzwania w EuroRX. Chciałbym też przekazać wszystkim młodym kierowcom, że RX Academy to najlepsza opcja na rozwój w bardzo profesjonalnym środowisku.

Tagi: rallycross, RX Academy, Jesse Kallio, Euro RX, S1600

 

Przeczytaj również