Rusza OPONEO MPRC!

Rusza OPONEO MPRC!

Rusza OPONEO MPRC!

Podaj dalej

Rozpoczęcie sezonu w polskim sporcie motorowym zbliża się wielkimi krokami, jednym z pierwszych wydarzeń będzie pierwsza runda OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross.

fot. OPONEO Rallycross

Zmagania w rallycrossie rozpoczną się już 9 kwietnia na Autodromnie Słomczyn, a organizatorem zawodów są Automobilklub Rzemieślnik we współpracy ze Stowarzyszeniem Oponeo Motorsport, Automobilklubem Kujawsko-Pomorskim oraz LKT „Wyczół” Gościeradz.

– Jest mi niezmiernie miło oznajmić, że drugi rok z rzędu mamy w ramach Polskiego Związku Motorowego zawody Rallycross-owe w randze Mistrzostw Polski. Cieszę się również z faktu, że firma OPONEO przyjęła rolę sponsora tytularnego – powiedział Arkadiusz Sąsara – Wiceprezes ZG PZM.

Warto również dodać, że pierwotnie nad mistrzostwami Polski miał czuwać kto inny. Wygląda jednak na to, że ekipa RC Promotor nie wywiązała się ze swoich obietnic względem PZM, przez co zawody nie będą nazywać się już PRX, a wspomniane wyżej MPRC. Na szczęście jednak interweniowała firma OPONEO Motorsport, która uratowała sytuację, jednak szkoda, że wszystko wydarzyło się tak późno i organizatorzy mieli bardzo czasu na działanie przed rozpoczęciem sezonu.

– Działając na prośbę PZM podjęliśmy decyzję o rezygnacji z organizacji cyklu Superpucharu Oponeo Rallycross na rzecz Mistrzostw Polski Rallycross (MPRC). Wielu zawodników było mocno zaniepokojonych brakiem informacji na temat przyszłości MPRC, a dziś chciałbym oficjalnie ogłosić, że OPONEO Mistrzostwa Polski Rallycross stały się faktem i bardzo się z tego cieszę – powiedział Marcin Gagacki, prezes OPONEO Motosport.

fot. Sandra Baranowska

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News