Rusza Fastline Racing Experience 2017

Rusza Fastline Racing Experience 2017

Podaj dalej

Na przełomie września i października na węgierskim torze Pannonia Ring odbędzie się nowatorski program organizowany w ramach Fastline Racing Academy, którego głównym pomysłodawcą jest znany kierowca wyścigowy Mariusz Miękoś.

Fastline Racing Experience, bo tak brzmi nazwa cyklu trzech eventów, będzie miał miejsce w dniach 04-05 października oraz 10-11 października oraz 22-24 października. W czasie ich trwania uczestnicy będą mieli okazję do sprawdzenia swoich umiejętności za kierownicami dwóch nowoczesnych samochodów wyścigowych: Porsche 911 GT3 Cup (model 991) oraz Lamborghini Huracan LP 620-2 SuperTrofeo.

Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów osoby biorące udział w Fastline Racing Experience przede wszystkim będą mogły zdobyć wiedzę na temat zachowania wyścigowego samochodu na torze, procedur bezpieczeństwa, punktów referencyjnych, a także pracy z telemetrią. Zajęcia obejmują tzw. taxi czyli jazdy u boku instruktora, a także samodzielne treningi już w „pełnym boju”.

Co ważne wszelkie wspomniane kwestie będzie można dokładnie przećwiczyć na dedykowanym symulatorze, który będzie się znajdował w części hospitality. To na nim uczestnicy wydarzenia będą mogli poznać nitkę tory, zachowanie wyścigówki, a także wszelkie punkty hamowania.

Pannonia Ring to tor wyścigowy zlokalizowany w miejscowości Ostffyasszonyfa na Węgrzech. Jego nitka składa się z 18 zakrętów rozlokowanych na pętli o długości 4740 metrów.

Więcej informacji na www.fastline.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News