Rusza Dacia Duster Cup

Już w dniach 7-9 kwietnia ruszy cykl Dacia Duster Elf Cup. Wczoraj pod Warszawą odbyło się spotkanie organizacyjne z zawodnikami oraz prezentacja samochodów.

Rusza Dacia Duster Cup
Podaj dalej

Obecność Hołowczyca

Wczorajsze spotkanie odbyło się przy udziale trenera, mentora, człowieka, który testował Dacię i starał się usprawnić ją w jak najlepszym możliwym stopniu – Krzysztofa Hołowczyca oraz obserwatorów z PZM.

Jazdy próbne dziennikarzy

W międzyczasie szkolenia dla kierowców odbywały się jazdy próbne dla dziennikarzy. Każdy mógł się przejechać po specjalnie wytyczonym torze z wertepami i odpowiedzieć sobie na pytanie jakie naprawdę jest to auto.

Zespoły

W prezentacji wzięło udział 8 zgłoszonych do cyklu zespołów. Kto weźmie udział w Dacia Duster Cup? Przekrój zawodników jest niesamowicie szeroki. Mamy zawodników z dużym rajdowym doświadczeniem, mamy też takich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę.

Profesjonaliści i amatorzy. Skład pucharu przypomina nieco reprezentację Islandii w piłce nożnej. Oprócz zawodowych, licencjonowanych kierowców z doświadczeniem mamy też np. właścicielkę księgarni, autorkę bloga, czy też przedsiębiorcę budowlanego.

Odcinek testowy

Po szkoleniu zawodnicy przystąpili do około 2-godzinnego odcinka testowego. Próba była przeprowadzona na kompletnie innym fragmencie toru, niż ten, po którym wcześniej jeździli dziennikarze. W trakcie testowego jeździł również Hołowczyc, który zapewniał wrażenia ludziom z mediów, tym razem na prawym fotelu.

Analiza

Po odcinku testowym zawodnicy mieli możliwość przeprowadzenia analizy z Krzysztofem Hołowczycem. Kto wyciągnął najlepsze wnioski? Przekonamy się już w dniach 7-9 kwietnia, kiedy to rozegrana zostanie Baja Drawsko.

Przeczytaj również