Rusza Audi R8 Cup

Rusza Audi R8 Cup

Rusza Audi R8 Cup

Podaj dalej

Podczas majowej inauguracji sezonu Deutsche Tourenwagen Masters na Hockenheimringu zadebiutuje również nowa seria wyścigowa Audi R8 Cup organizowania przez Seyffarth Motorsport wspólnie z klienckim oddziałem Audi Sport.

Pierwszy weekend maja tradycyjnie będzie początkiem sezonu prestiżowej serii DTM, która zawita do Badenii-Wirtembergii na tor Hockienheim. W piątek 4 maja po raz pierwszy na tor wyjadą Audi R8 LMS-GT4 startujące w zupełnie nowym cyklu Audi R8 Cup.

Seria wyścigowa będzie się składała z 6 rund. Po wizycie na Hockenheimringu zawita ona na Lausitzringu i Hungaroringu. Po wakacyjnej przerwie zawodnicy będą się ścigać na brytyjskim torze Brands Hatch, we włoskim Misano, zaś finał rozgrywek będzie miał miejsce na Nurburgringu.

Audi R8 Cup w zamyśle ma być organizowany przez trzy sezony z możliwością przedłużenia pucharu o dwa kolejne lata. W sezonie 2018 będzie się on odbywał wyłącznie w towarzystwie prestiżowej serii DTM.

Audi R8 LMS GT4 to profesjonalny samochód wyścigowy wyposażony w benzynowy silnik V10 osiągający moc 495 KM, która jest przenoszona na tylne koła dzięki 7-stopniowej automatycznej skrzyni biegów.

Nadal trwają zapisy do pucharu. Całkowity koszt uczestnictwa w serii wynosi 150 000 euro. W cenie zawodnik ma dosłownie wszystko. Jego zadaniem jest pojawienie się na torze w czwartkowy wieczór, tak aby w kolejnego dnia wziąć udział w sesji treningowej. W sobotę i niedzielę rozegrane będą dwie sesje kwalifikacyjne i dwa wyścigi. Co ważne, do jednego samochodu może się zgłosić dwóch kierowców, co obniża koszt uczestnictwa w serii o połowę.

Kalendarz Audi R8 Cup 2018

4-6 maja: Hockenheimring
18-20 maja: Lausitzring
1-3 czerwca: Hungaroring
11-12 sierpnia: Brands Hatch
24-26 sierpnia: Misano
7-9 września: Nurburgring

 

Tagi: Audi R8 Cup

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News