RSMP: Parys zadowolony po domowym rajdzie w Puławach

RSMP: Parys zadowolony po domowym rajdzie w Puławach

12 interakcji

Podaj dalej

Piotr Parys Junior, zwycięzca Mistrzostw Polski Kia Picanto i Mistrzostw Polski Porsche GT3 CCCE, kontynuuje swoją naukę w rajdach. W miniony weekend zawodnik z Lublina zaliczył swój trzeci start w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, pełniąc rolę kierowcy samochodu funkcyjnego w 6. Rajdzie Nadwiślańskim.

19-latek, który swoją dotychczasową karierę spędził głównie na torach wyścigowych całej Europy, w tym roku zdecydował się na przejście do rajdów. Impreza w Puławach była jego trzecim startem z czterech potrzebnych do zdobycia licencji.

Kierowca startujący Fordem Fiestą Proto ze stajni Stec Motorsport jest zadowolony z kolejnego występu w naszym krajowym czempionacie – najważniejszym zadaniem Piotra Parysa Juniora w miniony weekend było dojechanie do mety liczącego prawie 120 kilometrów oesowych rajdu. Zawodnik wspierany przez firmę Sonax wypełnił swoje zadanie w 100%, zdobywając kolejne cenne doświadczenie.

Rajd Nadwiślański to jedna z trudniejszych imprez w całym kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – długie, szybkie sekcje zlokalizowane wśród sadów charakteryzują się zmiennymi poziomami przyczepności, utrudniając zawodnikom znalezienie właściwego punktu hamowania.

Piotr Parys Junior: – Za nami bardzo trudny i wymagający rajd, jeden z szybszych w całym kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Nawierzchnia o zmiennym poziomie przyczepności była bardzo trudna do odczytania. W niektórych fragmentach jechało się jak po lodzie, wyczucie limitu samochodu było prawdziwym wyzwaniem. Nie obyło się bez przygód, bo wypadłem z trasy na odcinku testowym, jednak mimo to dowiozłem samochód w jednym kawałku do mety, co bardzo cieszy. Kolejne cenne doświadczenie zebrane.

Impreza w Puławach rozpoczęła się w sobotę od porannego odcinka testowego, po którym kierowcy startujący w 6. Rajdzie Nadwiślańskim pokonali dwie pętle liczące po trzy odcinki specjalne każda. Piotr Parys Junior pierwszego dnia rywalizacji jeździł na próbach Puławy, Wilków i Łaziska.

Niedziela na Rajdzie Nadwiślańskim rozpoczęła się od oesu Józefów, po którym zawodnicy udali się na najdłuższy na trasie, liczący 21,67 km Urzędów.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News