Różycki podkręca tempo

Różycki podkręca tempo

Podaj dalej

Michał Różycki i Paweł Słaboń przejęli prowadzenie podczas drugiej pętli Rajdu Wisły. Załoga Hondy Civic ma 9,7 sekundy przewagi nad Tomkiem Zbroją w Renault Clio.

fot. Jakub Rozmus

Na drugą pętle zawodnicy powrócili na dwa znane z poranka mierzone oesy Koniaków i Kiczora oraz na kolejny wolny przejazd Kozińców. Na liste zwycięzców wpisali się Zbroja oraz Tomasz Kostka, jednak to równa jazda Różyckiejgo pozwoliła mu na objęcie prowadzenia, zwłaszcza że podczas pierwszej rpóby w drugiej pętli dotychczasowy lider, Gracjan Grela, stracił ponad 50 sekund i spadł na szóste miejsce w generalce. Za wspominaną wcześniej dwójką plasuje się zaś Piotr Baran w Hondzie Civic, który jednak zaledwie 1,3 s przewagi nad Tomaszem Markiem, więc kwestia walki o podium zapowiada się niezwykle interesująco.

fot. Maciej Lubiak

Pośród gości z walki o zwycięśtwo wykluczył się Maciej Lubiak, któremu na dojazdówce przed trzecim oesem zabrakło paliwa i samochód przełączył się w tryb awaryjny. Załodze udało się uporać z problemem, jednak strata skutecznie wykluczyła ich z walki pomimo dwóch wygranych oesów. W Gości 4WD prowadzi więc zatem Wiesław Ingram przed Markiem Dudzińskim, który traci 4,1 sekundy. W oście komlpetem czterech oesowych zwycięstw popisał się Jacer Jurecki pilotowany przez Michała Trelę, jednak 10 sekund kary sprawia, że na prowadzenu wciąż mamy Rafała Kręciocha.

W HRSMP po drugiej pętli prowadzą Robert Luty i Dariusz Durdziołek. Załoga Subaru ma blisko półtorej minuty przewagi nad Grzegorzem Zychem, zaś podium uzupełnia Artur Rowiński.

Tagi: Rajd Wisły, RSMŚL, HRSMP

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News