Rowiński znów najlepszy

Rowiński znów najlepszy

Rowiński znów najlepszy

Podaj dalej

Za nami 3 runda Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajd Rzeszowiak. Najlepszy na mecie okazał się Artur Rowiński pilotowany przez Magdalenę Tokarską. Dobry rajd ma za sobą inna załoga w Audi Quattro – Grzegorz Olchawski / Michał Jucewicz.

Rajd rozpoczął się w sobotę, 20 maja o godzinie 20:00. Wtedy to zawodnicy wystartowali do OS1 Nowy Świat. Spektakularna róba o długości 1,10 km w centrum Rzeszowa była pokazem siły Audi – najlepszy był Artur Rowiński, zaś ze stratą zaledwie 1,9 s. do mety dojechał reprezentant teamu GO+ Cars Atlas Ward – Grzegorz Olchawski.

Największe emocje nadeszły w niedzielę, 21 maja. Na zawodników czekało tego dnia łącznie 6 odcinków specjalnych. Przewaga Artura Rowińskiego była wyraźna, jednak za nim rozgrywała się niezwykle ciekawa walka. Bardzo dobrze od samego rana radzili sobie Michał Pryczek, Arkadiusz Kula, Krzysztof Głowala i Grzegorz Olchawski.

Ostatecznie, po 7 odcinkach specjalnych rajdu zdecydowanie najlepszy był Artur Rowiński. Podium uzupełnili Michał Pryczek oraz Arkadiusz Kula. Bardzo dobrze poradzili sobie również 4. Grzegorz Zych, 5. Grzegorz Olchawski oraz 6. Piotr Zaleski.

W najmocniejszej klasie – PZM 5 pierwsze miejsce zajął Artur Rowiński. Tuż za nim, na 2. pozycji uplasował się reprezentant teamu GO+ Cars Atlas Ward – Grzegorz Olchawski. Podium uzupełnił Pan Jarek.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News