Rovanpera w Monte Carlo ale ...

Rovanpera w Monte Carlo ale ...

Rovanpera w Monte Carlo ale …

Podaj dalej

Oficjalną ceremonię startu 86. edycji Rajdu Monte Carlo zaplanowano na czwartek, 25 stycznia. W pierwszej imprezie Rajdowych Mistrzostw Świata 2018 weźmie udział nowy nabytek fabrycznego zespołu Skody, Kalle Rovanpera. Fin wystartuje jednak na nieco innych zasadach.

W połowie grudnia w Mladzie Boleslav oficjalnie ogłoszono, że Kalle Rovanpera dołączy do ekipy Skoda Motorsport w sezonie 2018. Najmłodszy w historii zwycięzca rundy zaliczanej do cyklu WRC 2, ma już na swoim koncie pomimo młodego wieku aż 14 startów w Fabii R5. Więcej o losach siedemnastoletniego kierowcy można przeczytać w materiale „Rovanpera nie spieszy się do WRC„. W zbliżającym się wielkimi krokami Rajdzie Monte Carlo, Fin co prawda wystartuje za kierownicą Skody ale …

… po pierwsze będzie to samochód obsługiwany przez prywatny zespół Toniego Gardemeistera, a po drugie ze względu na młody wiek będzie podróżował w obecności pilota, z którym będzie zmieniał się miejscami podczas dojeżdżania do odcinków specjalnych – Rovanpera zaliczy około sześciu rajdów fabrycznym samochodem. Wystartuje również w Monte Carlo oraz podczas kilku asfaltowych rund za kierownicą Fabii TGS. Na tą chwilę pewny jest Meksyk, Argentyna oraz Finlandia. Myślimy również o imprezach zaplanowanych po przekroczeniu pułapu osiemnastu lat, jednak najprawdopodobniej bez Australii – komentował na łamach Yle Sport menedżer kierowcy, Timo Jouhki. Debiut Kalle Rovanpery podczas Rajdu Monte Carlo odbędzie się w barwach TGS Worldwide ze względu na nieobecność fabrycznej ekipy Skody.

Ze względu na wiek Rovanpery, jego starty są obarczone pewnego rodzaju problemami organizacyjnymi – Rozpatrujemy również warianty alternatywne tj. Niemcy oraz Korsykę. Jednak aby uzyskać zezwolenie na start 17-latka, trzeba np. wysłać przetłumaczone prawo jazdy i zgodę rodziców. Jeżeli więc terminy będą bardzo napięte, najprawdopodobniej wybierzemy Niemcy. Co więcej, zespół chce wysłać Kallego na dwie, może trzy rundy mistrzostw Azji i Pacyfiku – kończy Timo Jouhki. Początek zmagań w Rajdzie Monte Carlo zaplanowano na czwartek, 25 stycznia.

Tagi: WRC, Rajd Monte Carlo, Rovanpera

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News