Rovanpera powalczy z najlepszymi

Rovanpera powalczy z najlepszymi

Podaj dalej

Przed nami 50. Rally del Salento – 5. runda Rajdowych Mistrzostw Włoch. Na liście zgłoszeń widnieje 35 załóg, wśród nich najlepsi włoscy kierowcy oraz Kalle Rovanpera.

Baza rajdu zorganizowana została w przepięknej miejscowości Lecce, na wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Na zawodników czeka 14 odcinków specjalnych o łącznej długości 171,34 km. Zmagania rozpoczną się już jutro o godzinie 9:47 od próby OS1 Martignano 1. Następnie załogi pokonają jeszcze 7 odcinków specjalnych, co zamknie nam sobotnie ściganie w liczbie 86,05 km. W niedzielę na kibiców czekają równie wielkie emocje, gdyż zawodnicy będą mieli przed sobą 6 testów o długości 85,29 km, w tym kończący zmagania OS14 Giuggianello.

Wśród 35 zgłoszeń, na liście widnieją takie sławy włoskich rajdów, jak m.in. Paolo Andreucci, Umberto Scandola, Simone Campedelli, czy Fabrizio Andolfi. Po raz kolejny nie zabraknie też największego młodego talentu w świecie rajdów – Kalle Rovanpery. Fin kontynuuje swoją wnikliwą naukę asfaltów, co w połączeniu z doskonałym czuciem samochodu na nawierzchni szutrowej uczyni go kierowcą kompletnym, być może jeszcze przed ukończeniem 18 roku życia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News