Rovanpera nie spieszy się do WRC

17-letni Kalle Rovanpera, który we wtorek został ogłoszony kierowcą fabrycznego zespołu Skoda Motorsport, nie spieszy się do Rajdowych Mistrzostw Świata i przyznaje, że jego obecnym celem jest nauka rajdów z kalendarza WRC.

Rovanpera nie spieszy się do WRC
Podaj dalej

Młodziutki Fin szturmem podbił rajdowy świat, wygrywając dwa mistrzowskie tytuły na Łotwie oraz pierwszy rajd z cyklu mistrzostw Finlandii w sezonie 2017. Gdy zaczął jeździć w asfaltowych mistrzostwach Włoch, na nowej dla siebie nawierzchni, wydawało się, że jego talent przygasł.

Rovanpera nie przejmuje się tym jednak szczególnie: Nauka asfaltowych rajdów z pewnością nie była łatwa – powiedział na konferencji w Mladej Bolesław. Podczas ostatniej rundy w Rzymie moje tempo było już zadowalające, więc ogólnie jestem szczęśliwy. Do tych rzeczy potrzeba czasu.

Zapytany, czy celem na sezon 2018 będzie zdobycie mistrzowskiego tytułu w cyklu WRC 2 odpowiedział: Nie. Najpierw muszę nauczyć się wszystkich rajdów w kalendarzu, więc wydaje mi się, że walka o tytuł nie będzie możliwa. Tym bardziej, że wciąż nie wiem jak będzie wyglądał mój plan startów.

Co ciekawe, Kalle swoje 18. urodziny będzie obchodził dopiero 1 października 2018 roku, więc całkiem możliwe, że do tego czasu będziemy obserwować go raczej na odcinkach specjalnych Rajdowych Mistrzostw Europy, lub Czech.

Głównym celem jest oczywiście WRC2, ale nie wykluczamy też startów w ERC czy na czeskich odcinkach specjalnych. Musimy podjąć właściwą decyzję, a na to mamy jeszcze trochę czasu – zapewnił Rovanpera.

Nowy kierowca Skody Motorsport zadebiutował co prawda w Rajdowych Mistrzostwach Świata w Rajdzie Wielkiej Brytanii, jednak jako najlepszy moment swojej kariery wspomina zdobycie pierwszego tytułu mistrzowskiego na Łotwie w 2016 roku. Zwycięstwo w Finlandii w tym sezonie również smakowało niesamowicie – dodał.

Fin stwierdził również, że stawiający na młodych – to przecież tu swoją „poważną” karierę rajdową zaczynał Sebastien Ogier – zespół Skody Motorsport jest najlepszym możliwym miejscem, w jakim mógł się obecnie znaleźć.

Zadebiutowałem w rajdach w 2013 roku, w tym sezonie stawiałem pierwsze kroki we Włoszech i Finlandii i do tego momentu wszystko szło mniej więcej po mojej myśli – skomentował Fin, który mimo młodego wieku ma już na swoim koncie aż 14 startów w Fabii R5.Przede mną wciąż sporo pracy, jednak cieszę się z tego, że cały czas się rozwijam.

Tagi: Skoda Motorsport, Kalle Rovanpera, Fabia R5, WRC2

 

Przeczytaj również