Rovanpera nie pozostawił złudzeń

Rovanpera nie pozostawił złudzeń

Podaj dalej

Wczoraj w godzinach popołudniowych zakończył się Rally Latvija 2017 – 4. runda Rajdowych Mistrzostw Łotwy i 3. runda Rajdowego Pucharu Bałtyku. Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem imprezy był Kalle Rovanpera, który wygrał 11 z 12 odcinków specjalnych.

Dominacja młodego Fina uważanego za największy talent w świecie rajdów była niezaprzeczalna od samego początku. Rovanpera świetnie czuł się w swojej Skodzie Fabii R5 i wygrywał odcinek za odcinkiem, przegrywając tylko OS3 Hydroscand z Janisem Vorobjovsem. Łotysz prezentował dobre tempo, które pozwoliło mu na zajęcie 2. miejsca ze stratą 1:34.2. Podium uzupełnił Janis Berkis w Fordzie Fiesta R5.

Bardzo dobrze poradził sobie przedstawiciel Rallycrossowych Mistrzostw Świata Reinis Nitiss. Kierowca fabryczny Audi tym razem wystartował w Mitsubishi Lancerze Evo IX i wygrał w klasie N4 z przewagą 1:16.6 nad drugim Alexandrem Mikhailovem.

W ośce najlepszy był Martins Sesks, jednak niezwykle wyrównaną walkę do samego końca toczył z nim Oliver Solberg – syn Pettera – mistrza świata w rajdach i rallycrossie. Wygląda na to, że młodzież atakuje świat motorsportu!

Tagi: Rovanpera Solberg

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News