Rovanpera kontynuuje włoską przygodę

Rovanpera kontynuuje włoską przygodę

Podaj dalej

W dniach 14-16 lipca odbędzie się 45. Rally San Marino – 6. runda Rajdowych Mistrzostw Włoch oraz 4. runda mistrzostw San Marino. Na starcie nie zabraknie kolejny raz Kalle Rovanpery, który w tym sezonie szlifuje umiejętność jazdy po asfalcie.

Organizator przygotował dla zawodników 14 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 130 km. Pierwszą próbą rajdu będzie startujące w sobotę o godzinie 9:18 Sestino 1. Tego samego dnia załogi zaliczą jeszcze 9 prób. Finałowym etapem zmagań będzie niedziela, 16 lipca. Wtedy to kierowcy zmierzą się z 4 oesami.

Na liście zgłoszeń znalazło się 47 załóg. Z numerem 1 stawkę otwiera Paolo Andreucci. Tuż za nim na trasę ruszą Simone Campedelli, Umberto Scandola, czy też Andrea Nucita. Z #10 do rywalizacji przystąpi Kalle Rovanpera. Młody Fin w swoim pierwszym pełnym sezonie na asfaltach wciąż się uczy i zbiera cenne doświadczenie. Do tej pory jego najlepszym rezultatem było 4. miejsce na Rally del Salento.

Po pięciu rundach na prowadzeniu w mistrzostwach Włoch znajduje się Paolo Andreucci, drugi jest Simone Campedelli i wydaje się, że to właśnie między tą dwójką rozegra się kwestia wygranej w San Marino.

Tagi: Rovanpera Mistrzostwa Włoch

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News