Rossi: Buffon powinien grać tak długo, jak zechce

Legenda wyścigów MotoGP, Valentino Rossi, poleca swojemu rodakowi Gianluigiemu Buffonowi aby ten zignorował głosy zazdrośników i kontynuował swoją karierę, jeśli tylko będzie miał na to ochotę.

Rossi: Buffon powinien grać tak długo, jak zechce
Podaj dalej

Buffon musi dalej grać, jeśli tylko ma na to ochotę – 39-latek powiedział dla Gazzetta dello Sport. Myślę, że on wie najlepiej, czy jest dalej na topowym poziomie. Czy ludzie nam zazdroszczą? Tak – dodał.

Przypomnijmy, że przed rozpoczęciem sezonu 2018 MotoGP mówiło się o tym, jakoby Rossi miał zakończyć swoją motorsportową karierę. Włoch zdecydował się jednak na przedłużenie kontraktu i w pierwszym wyścigu sezonu w Katarze uplasował się na podium.

Moim zdaniem, to tylko daje nam większą radość z tego, co robimy. Łatwiej jest powiedzieć, że ktoś się skończył, zamiast dostrzec że ktoś wciąż ma jaja i robi to, co kocha.

– Na świecie są dwa typy ludzi: ci, którym się to podoba i cieszą się czyjąś wielkością oraz ci, którzy są zazdrośni, a własne niepowodzenia przenoszą na innych.

– Takie zachowanie jest dziś we Włoszech całkiem modne – zakończył.

Dodajmy, że drugim bramkarzem Juventusu jest obecnie Wojciech Szczęsny i jeśli Gigi zdecyduje się na zakończenie swojej kariery po sezonie 17/18 to właśnie Polak może zastąpić legendę włoskiej piłki. Włoch ma podjąć decyzję dotyczącą swojej przyszłości dopiero po zakończeniu sezonu.

Tagi: Valentino Rossi, Gianluigi Buffon, MotoGP

 

Przeczytaj również