Romain Dumas mógł wykręcić jeszcze lepszy czas na Pikes Peak

Romain Dumas mógł wykręcić jeszcze lepszy czas na Pikes Peak

11 interakcji
Romain Dumas mógł wykręcić jeszcze lepszy czas na Pikes Peak

Podaj dalej

Rekordzista podjazdu na górę Pikes Peak, Romain Dumas stwierdził w rozmowie z Autosportem, że jego czas mógł być o ok. 10 sekund lepszy. Kierowca Volkswagena I.D. R Pikes Peak odpuszczał jednak w paru miejscach, aby przede wszystkim osiągnąć metę.

Romain Dumas: Wiedziałem, że czas był dobry. Nie miałem żadnych rezultatów z sektorów, ale jako kierowca po prostu wiesz. Pierwszy sektor był dobry, w drugim było wilgotno oraz pojawiła się mgła, więc tam nie ryzykowałem. Straciłem tam z 4 może 5 sekund. Nie przyglądaliśmy się temu szczegółowo, ale asfalt był zimny z powodu mgły, a przyczepność nie była najlepsza. Można było zrobić o minimum 10 sekund lepszy czas, ale do tego potrzebny jest perfekcyjny dzień, a nikt nie jest w stanie tego zagwarantować.

Także szef Volkswagen Motorsport, Sven Smeets przekonywał, że rekord można było jeszcze bardziej wyśrubować, gdyby wszystkie prace rozwojowe przebiegły zgodnie z planem. Według Belga jeszcze dodatkowe 2 miesiące pracy mogłyby wyraźnie zwiększyć wydajność Volkswagena I.D. R Pikes Peak.

W maju z powodu złej pogody w Europie nie udało się zorganizować testów na podjeździe pod Monte Ventoux. Najwyższy szczyt we francuskich Prealpach Południowych posiada trasę, która jest mocno zbliżona do tej w Górach Skalistych. To właśnie tam Sébastien Loeb odbył kluczowe testy Peugeota 208 T16 przed swoim rekordowym występem w 2013 r.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News