Robert Kubica po 2h testów wykręcił lepszy czas niż podczas kwalifikacji do GP Hiszpanii

Robert Kubica po 2h testów wykręcił lepszy czas niż podczas kwalifikacji do GP Hiszpanii

ERIMhKgWoAAZede

Podaj dalej

Robert Kubica od godziny 9:00 rano jako pierwszy kierowca Alfa Romeo Racing Orlen rozpoczął testowanie bolidu swojego zespołu. Polak rozpoczął jazdy od okrążeń instalacyjnych, natomiast po dwóch godzinach jazd poznaliśmy pierwsze konkurencyjne czasy bolidu C39.

Oczywiście – testy nie są miarodajne i trzeba dzielić przez pięć wszystkie informacje, jakie napływają do nas z Barcelony. Niemniej jednak, Robert Kubica już po dwóch godzinach od rozpoczęcia testów wykręcił lepszy czas niż w trakcie kwalifikacji przed Grand Prix Hiszpanii za kierownicą Williamsa.

Zespoły w trakcie pierwszych dni testów skupiają się głównie na sprawdzeniu wszystkich systemów. Mimo to, zespół Alfa Romeo Racing ORLEN już pierwszego dnia testów pokazał, że w bolidzie włoskiej ekipy drzemie ogromny potencjał.

Oto kask Roberta Kubicy w sezonie 2020. Z nim będzie zmierzał do powrotu do stawki Formuły 1

Już wkrótce na torze Circuit de Barcelona nastąpi przerwa obiadowa. Po wznowieniu jazd kierownicę bolidu obejmie Antonio Giovinazzi – drugi kierowca zespołu. Jutro natomiast za kierownicą będziemy oglądać Kimiego Raikkonena.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News