Kolejny krok Kubicy

Kolejny krok Kubicy

Podaj dalej

Saga dotycząca powrotu Roberta Kubicy do zmagań w F1 trwa w najlepsze. Pochodzący z Krakowa kierowca przez zagranicznych ekspertów jest już łączony z Williamsem.

Pracujący dla szwajcarskiego “Blicka” dziennikarz Roger Benoit uważa, że Robert Kubica ostatecznie przekonał do siebie działaczy Williamsa. Jego zdaniem wszystko jest już przesądzone, a obecnie brakuje tylko oficjalnego potwierdzenia tej wiadomości. Testy na torach Silverstone oraz Hungaroring w bolidzie sprzed trzech sezonów uwidoczniły klasę Polaka.

Kubica mocno namieszał w środowisku F1 już w sierpniu tego roku. Jego pokaz umiejętności za kierownicą bolidu Renault dał iskrę nadziei w kontekście powrotu krakowianina do zmagań najbardziej prestiżowego cyklu świata. Zdaniem Benoita dużą rolę w całym procesie powrotu Roberta odegrało zatrudnienie w roli jego menadżera Nico Rosberga.

Szwajcarski dziennikarz z ponad czterdziestoletnim stażem zawodowym twierdzi, że ani Paul di Resta, ani Pascal Wehrlein, ani nawet Felipe Massa nie mają szansy na posadę w zespole Williamsa. Zarezerwowana ona została już bowiem dla Roberta Kubicy.

Tagi: Robert Kubica, F1

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News