Robert Kubica gwiazdą serialu Netflixa. Formuła 1 udaje się na podbój USA

Robert Kubica gwiazdą serialu Netflixa. Formuła 1 udaje się na podbój USA

Robert Kubica gwiazdą serialu Netflixa. Formuła 1 udaje się na podbój USA

Podaj dalej

Kiedy Liberty Media kupiło Formułę od Berniego Ecclestone’a, automatycznie nastały lepsze czasy dla kibiców. Nowa F1 stała się bowiem otwarta i chętnie pokazywała swoje kulisty. Na potwierdzenie powstał m.in. serial „Drive to survive”.

Szefowie Liberty Media mają w tym naprawdę solidny interes. Po pierwsze – kibice, którzy są obecni w F1 od dawna, mają gratkę – coś dodatkowego, coś kapitalnego, tuż przed startem nowego sezonu. Serial bardzo pozytywnie ocenili wszyscy eksperci.

Ale w produkcji Netflixa chodzi też o coś innego – po pierwsze Netflix jak nic innego dociera do Amerykanów, a więc rynku, na którym ogromnie zależy Liberty Media, a po drugie, dociera do młodszych kibiców, a przecież bolączką F1 była starzejąca się widownia.

USA to niezwykle istotny rynek, a serial Netflixa może pomóc w jego zdobyciu. Pierwszy sezon pokazał, że to odpowiednia ścieżka, a Ferrari i Mercedes, które nie chciały wtedy współpracować z Netflixem, mocno tego żałowały i w drugim sezonie obie ekipy zobaczymy już na ekranie.

Oczywiście w drugim sezonie „Drive to survive” zobaczymy też Roberta Kubicę. Polakowi poświęcono cały odcinek i producenci są pewni – to jest coś co widzowie pokochają, a szczególnie ci amerykańscy. Niesamowita historia powrotu to coś, co wręcz musi się dobrze sprzedać.

Kamery Netflixa towarzyszyły Polakowi kilkukrotnie. M.in. przy ogłoszeniu współpracy z Orlenem, przy ogłoszeniu angażu na kierowcę wyścigowego, czy podczas zimowych testów w Barcelonie, gdzie Kubica odpowiadał m.in. o swojej wielkiej pasji do rowerów.

Drugi sezon serialu będzie miał swoją premierę 28 lutego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News