Robert Kubica będzie najlepszym kierowcą Grand Prix Abu Zabi? Polscy kibice chcą o to zadbać

Podczas każdego wyścigu Formuły 1 kibice mogą brać udział w internetowym głosowaniu na najlepszego kierowcę dnia. Polscy fani chcą zadbać o to, aby w ostatnim wyścigu w F1 to do Roberta Kubicy należało to miano.

Robert Kubica będzie najlepszym kierowcą Grand Prix Abu Zabi? Polscy kibice chcą o to zadbać
Podaj dalej

Dla Roberta Kubicy być może jest to ostatni wyścig w życiu w Formule 1. Polak odchodzi z Williamsa, gdzie jego miejsce zajmie Nicholas Latifi. Robert w przyszłości prawdopodobnie będzie pełnił rolę kierowcy testowego/rozwojowego w Racing Point.

Ostatni wyścig Polaka w Williamsie będzie miał miejsce dzisiaj, na torze Yas Marina w Abu Zabi. W kwalifikacjach Robert zajął ostatnie, 20. miejsce i będzie startował do rywalizacji z ostatniej linii. Pomimo tego, polscy kibice chcą sprawić, aby to on został wybrany dzisiaj najlepszym kierowcą dnia.

Nie tylko polscy fani mają jednak takie zamiary. Swoistą laurkę w pożegnalnym wyścigu z F1 swojemu kierowcy chcą wystawić także niemieccy kibice. Nico Hulkenberg pojawi się dzisiaj po raz ostatni w roli kierowcy wyścigowego Renault. Od kilku dni wśród internautów trwa mobilizacja, aby to właśnie na niego dziś zagłosować.

Zarówno fani Kubicy, jak i Hulkenberga, będą musieli walczyć z grupą holenderskich fanatyków Maxa Verstappena. Ci torpedują głosowanie podczas każdego weekendu, bez względu na to, jak ich ulubieniec akurat sobie radzi.

Verstappen, Hulkenberg, Kubica… a może ktoś, kto w tym wyścigu naprawdę na to zasłuży? O tym, kto zostanie dziś najlepszym kierowcą dnia przekonamy się wkrótce. Głosowanie będzie odbywało się na stronie:  https://www.formula1.com/en/vote.html

Przeczytaj również