Renault wciąż niepewne Kubicy

Renault wciąż niepewne Kubicy

Podaj dalej

Cyril Abiteboul podkreślał podczas weekendu Grand Prix Belgii, że Renault nie ma jeszcze wszystkich potrzebnych odpowiedzi odnośnie dyspozycji Roberta Kubicy. Przypomnijmy, Polak wziął udział w oficjalnych testach F1 tuż po zakończeniu GP Węgier na Hungaroringu.

Po długiej przerwie po wypadku Robert Kubica ma teraz jeden cel – pełnoprawny powrót do Formuły 1. Wszystko rozwijało się bardzo szybko od kilku miesięcy, aż Polak wziął udział w oficjalnych testach, gdzie przejechał w R.S.17 142 okrążenia.

Cyril Abiteboul, szef Renault Sport F1, nadal twierdzi, że zespół nie ma wszystkich potrzebnych odpowiedzi na temat dyspozycji Kubicy: – Powiedzieliśmy sobie, że będziemy ekstremalnie skrupulatni odnośnie Roberta, że będziemy bardzo wnikliwie wszystko analizować. To nie jest zagranie PR-owe, traktujemy to wszystko bardzo poważnie, staramy się odłożyć emocje na bok. Nie uzyskaliśmy wszystkich potrzebnych odpowiedzi z przeprowadzonych na Hungaroringu testów. Formuła 1 jest bardzo restrykcyjna, jeżeli chodzi o testowanie. W idealnym świecie przeprowadzilibyśmy więcej sesji, żeby być pewnym na 100%, że Robert jest już gotowy na ściganie na najwyższym poziomie. To może się udać… lub nie. Zobaczymy.

Tagi: Kubica Renault F1 Robert Kubica

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News