Renault rezygnuje

Renault rezygnuje

Podaj dalej

Marka Renault podjęła decyzję o wycofaniu się z rywalizacji w Formule E. Będzie jednak nadal aktywna w motosporcie ale skupi się na realizacji bardziej ambitnych przedsięwzięć.

W lipcu 2018 roku, czyli po zakończeniu czwartego roku zmagań w cyklu Formuły E, Renault całkowicie wycofa się z rywalizacji. Warto zaznaczyć, że Team Renault e.dams od początku był ważnym partnerem mistrzostw, a w zeszłym sezonie zwyciężył w stawce, dokonując tej sztuki po raz trzeci z rzędu – Przez wszystkie lata naszej obecności, przeżyliśmy wspaniałe chwile. Z niecierpliwością oczekujemy zresztą rozpoczęcia przyszłorocznych zmagań. Staliśmy się pionierami na rynku samochodów elektrycznych czego beneficjentami są oczywiście nasi klienci. Po zakończeniu kolejnego sezonu chcemy skoncentrować swoje siły na ambitnych celach w Formule 1 – skomentował dyrektor handlowy Grupy Renault, Thierry Koskas.

W połowie 2017 roku, Renault wspólnie z Nissanem oraz Mitsubishi utworzyło największy koncern samochodowy na świecie. Alians ten wykorzystuje efekt synergii, który w widoczny sposób zwiększa konkurencyjność ale również pozwala zachować odrębność poszczególnym markom – Nasi konstruktorzy mogą wymieniać się informacjami i to oczywiście działa na naszą korzyść. Chcemy wykorzystywać wspólne doświadczenie, które nabywamy przy realizacji poszczególnych programów sportowych – zakończył Koskas.

Współpraca pomiędzy markami odbywa się głównie w obszarach konstrukcyjnym, produkcyjnym oraz logistycznym. Alians ma doprowadzić do poszerzenia kooperacji przy wykorzystaniu wspólnych platform podłogowych oraz silników. Działania te będą skierowane w stronę samochodów elektrycznych, autonomicznych oraz connected cars.

Tagi: Renault, Formuła E, Formuła 1

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News