Renault nie skreśla Palmera na sezon 2018

Renault nie skreśla Palmera na sezon 2018

Renault nie skreśla Palmera na sezon 2018

Podaj dalej

Zespół Renault F1 nie skreśla możliwości zatrudnienia Jolyona Palmera na sezon 2018, jeśli ten zdoła podnieść się po słabszej pierwszej części sezonu i pokazać francuskiej ekipie z lepszej strony.

W pierwszych 11 wyścigach sezonu 2017 Palmer nie miał zbyt wielu powodów do radości – brytyjski kierowca nie zdobył ani jednego punktu, nigdy nie pokonując też w kwalifikacjach swojego zespołowego partnera Nico Hulkenberga. Niemiec awansował z kolei do Q3 aż sześć razy, zdobywając 26 punktów i znajdując się aktualnie na 10. miejscu w generalce.

Kontrakt Palmera wygasa pod koniec sezonu, a francuski zespół już rozpoczął testy Roberta Kubicy, który miałby zostać jego potencjalnym zastępcą. Dzień spędzony przez Polaka na torze Hungaroring poddał w wątpliwość dalsze zainteresowanie Renault usługami Palmera.

Bolidem jeździli także kierowca rezerwowy Renault Sergiej Sirotkin oraz trzeci kierowca Nicholas Latifi, a na miejsce kierowcy wyścigowego na sezon 2018 wymieniany jest również Oliver Rowland.

Szef zespołu Cyril Abiteboul zapewnia jednak, że Palmer nie straci miejsca w zespole w najbliższym czasie. Choć Renault oficjalnie przyznało, że rozważa zatrudnienie Roberta Kubicy na fotel kierowcy wyścigowego, Abiteboul jest wciąż otwarty by nie zrywać współpracy z Palmerem na sezon 2018, jeśli ten będzie w stanie poprawić swoje tempo.

Szczerze, jeśli uda mu się poprawić swoją jazdę, co zrobił rok temu, nasza wspólna przyszłość na kolejny sezon pozostaje otwarta – skomentował Abiteboul na łamach brytyjskiego Autosportu.

Stabilność to dobra rzecz dla zespołu. Również tego chcieliśmy rok temu – zmieniając Nico, nie chcieliśmy zmieniać dwóch zawodników jednocześnie. Wszystko może ułożyć się po myśli Palmera, jednak koniec końców jego los leży teraz w jego rękach.

Tagi: Renault F1, Robert Kubica, Jolyon Palmer

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News