Renault chce wrócić do czołówki F1 już w przyszłym sezonie

Renault chce wrócić do czołówki F1 już w przyszłym sezonie

36 interakcji
Renault chce wrócić do czołówki F1 już w przyszłym sezonie

Podaj dalej

Sezon 2019 w Formule 1 ma być przełomowy dla Renault. Francuzi są przekonani, że nowy samochód nad którym pracują okaże się o klasę lepszy od tegorocznej konstrukcji. W nowym bolidzie Nico Hulkenberg i Daniel Ricciardo mają rzucić wyzwanie Mercedesowi i Ferrari.

Dyrektor techniczny Renault, Nick Chester deklaruje, że zespół ciężko pracuje nad przyszłorocznym samochodem i wszyscy oczekują dobrego początku sezonu. Mimo że francuska ekipa zanotowała spadek formy po wakacyjnej przerwie, przed ostatnim wyścigiem wciąż utrzymuje się na czwartej pozycji w klasyfikacji konstruktorów, odpierając ataki Haasa.

Do teamu dołączy, odchodzący Red Bulla, Daniel Ricciardo, co z pewnością przyczyni się do podniesienia konkurencyjności zespołu. W przyszłym sezonie powinniśmy zobaczyć też efekty pracy Marcina Budkowskiego, który został zatrudniony przez Francuzów w roli dyrektora wykonawczego. Polak ma usprawnić działanie fabryki Renault.

Nick Chester, dyrektor techniczny Renault: Sporo się dzieje w kwestii auta na 2019 rok. Jesteśmy na zaawansowanym etapie w pracy nad podwoziem. Mamy skrzynię biegów, która niedługo zostanie przetestowana, kończymy również prace projektowe nad chłodnicą, zawieszeniem i nadwoziem.

Chester ma nadzieję, że jego zespół udanie zakończy sezon i osiągnie dobre wyniki w Abu Zabi w kolejny weekend, co dla pracowników będzie stanowić dodatkową motywację przed przerwą zimową.

Nick Chester, dyrektor techniczny Renault: Chcemy mieć dobry finałowy wyścig i utrzymać czwarte miejsce w mistrzostwach. W tym roku jesteśmy jedyną ekipą, która nie wycofała się z rywalizacji przez usterkę podwozia. Jeśli podobnie stanie się w Abu Zabi to będziemy jedyną ekipą, która tego dokonała. Chcemy zakończyć sezon z dwoma całymi samochodami na mecie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News