Remis na testowym

Remis na testowym

Podaj dalej

Sebastien Ogier i Jari-Matti Latvala uzyskali identyczny czas na odcinku testowym przed Rajdem Wielkiej Brytanii. Problemy miał Robert Kubica.CTm2y97WwAAt9g0.png-large

Polak podczas pierwszego przejazdu uzyskał o 10 sekund wolniejszy czas od Sebastiena Ogiera. Niestety okazało się, że Kubica miał problemy techniczne z Fordem Fiesta WRC. Po dłuższej przerwie nasz reprezentant powrócił na trasę i zdążył wykonać jeszcze dwa przejazdy. Ostatecznie krakowianin uzyskał 11. czas.

Sporo działo się w czołówce. Na początek najlepszym czasem popisał się Sebastien Ogier, jednak w drugim przejeździe szybszy okazał się Jari-Matti Lavtala, który shakedown przejechał w czasie 2:01,4. Podczas trzeciej próby identyczny rezultat uzyskał Ogier. Ostatecznie obaj kierowcy Volkswagena zakończyli odcinek testowy na pierwszym miejscu. Pierwszą trójką uzupełnił Kris Meeke.

Na trasie nie pojawił się Andreas Mikkelsen, który narzekał na problemy zdrowotne. Norweg poleciał wczoraj na badania do Niemiec i dziś ma być podjęta decyzja o jego starcie w Rajdzie Wielkiej Brytanii.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News