Rekordowy rok Volkswagena

Początek stycznia zawsze oznacza czas podsumowań tego, co wydarzyło się w roku ubiegłym. Powody do zadowolenia może mieć Volkswagen, który odnotował najlepszy wynik w historii, sprzedając 6,23 miliona aut na całym świecie.

Rekordowy rok Volkswagena
Podaj dalej

Rok 2017 dla Volkswagena stał pod znakiem strategii „Transform 2025+”, największej ofensywy w historii marki.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z dużego popytu na nasze pojazdy i z pozytywnej dynamiki sprzedaży w ostatnich miesiącach – mówi Jurgen Stackmann, członek zarządu Volkswagena ds. Sprzedaży.

Chciałbym podziękować naszym klientom za zaufanie, którym nas obdarzyli oraz naszym partnerom handlowym za wykonanie doskonałej pracy. Szczególnie cieszę się, że zamówienia na pojazdy elektryczne w Niemczech i Europie wzrosły trzykrotnie w porównaniu z rokiem 2016.

Poza elektrykami, największe powody do dumy i radości marce z siedzibą w Wolfsburgu dał Tiguan – w stosunku do poprzedniego roku popyt na ten model wzrósł o 38%, a aż 720 000 egzemplarzy trafiło do nowych właścicieli.

Głównym motorem ogólnego wzrostu sprzedaży są Chiny, czyli największy pojedynczy rynek. Po raz pierwszy w historii sprzedaż aut w ciągu roku wyniosła tam ponad 3 miliony aut (wzrost o 5,9% względem 2016 roku).

To jednak nie koniec ofensywnej strategii Volkswagena. W 2018 roku zwiększymy tempo naszej ofensywy modelowej, przy czym dynamika sprzedaży będzie pochodzić z ważnych nowych modeli, takich jak Polo, T-Roc i Touareg – zapowiedział Stackmann.

Jak kształtowała się sprzedaż Volkswagena na terenie Polski? W 2017 roku Volkswagen zanotował wzrost na poziomie 15,5% w Europie Środkowej i Wschodniej – czytamy w oficjalnym oświadczeniu. Tak dobry wynik to zasługa sporych wzrostów dostaw w, między innymi, Rosji (+20,4%) oraz w Polsce (+15%).

– W ubiegłym roku zarejestrowano w Polsce 49 103 nowe Volkswageny. Najpopularniejszym modelem ponownie okazał się Golf, którego zarejestrowano 13 299 egzemplarzy.

Tagi: Volkswagen, sprzedaż, Tiguan, Polo, Golf

 

Przeczytaj również