Reklama e-papierosów na Ducati MotoGP?

Reklama e-papierosów na Ducati MotoGP?

Reklama e-papierosów na Ducati MotoGP?

Podaj dalej

Fabryczny zespól Ducati MotoGP może pozyskać dość kontrowersyjnego sponsora jeszcze przed rozpoczęciem sezonu 2018. Według plotek, na motocyklach włoskiego producenta może pojawić się reklama e-papierosów.

Choć Marlboro nie jest oficjalnym sponsorem Ducati począwszy od roku 2010, zespół utrzymywał bliskie stosunki z koncernem Philip Morris, który wciąż współpracuje z zespołem Ferrari.

Dziś gigant tytoniowy promuje swój najnowszy wynalazek – markę IQOS, która łączy e-papierosa z tradycyjnym. W najbliższych tygodniach Ducati ma podpisać stosowną umowę.

W połowie stycznia Ducati zaprezentowało nowe malowanie na sezon 2018, jednak nie trudno zauważyć, że pozostało na nim sporo szarych sekcji, które zostały dodane do tradycyjnego biało-czerwonego malowania.

Według obserwatorów, zmiana ta podyktowana została możliwością szybkiego dostosowania nowego malowania do logo IQOS, które mają pojawić się na motocyklach Jorge Lorenzo i Andrei Dovizioso jeszcze przed pierwszą rundą sezonu 2018 w Katarze.

Koncern Philip Morris ma z kolei nadzieję, że urządzenie IQOS nie będzie sprzeczne z zakazem reklamowania tradycyjnych wyrobów tytoniowych, jako że nie generuje dymu i funkcjonuje na zasadzie podgrzewania tytoniu, a nie jego spalania.

Sytuacja ta jest o tyle bardziej prawdopodobna, że pod koniec ubiegłego sezonu współpracę partnerską z zespołem Ducati zakończył jego wieloletni partner z branży telekomunikacyjnej – TIM.

Tagi: MotoGP, reklama, papierosy, Ducati

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News