Redakcja

Zespół redakcyjny WRC Motorsport&Beyond tworzą ludzie związani z Magazynem Rajdowym WRC ukazującym się na rynku wydawniczym od początku 2002 roku. Nasz redakcyjny skład stale się powiększa, a jego największą siłę stanowią eksperci ze świata motorsportu, którzy są również biegli w kwestiach multimedialnych.

Wojciech Garbarz

Z WRC związany jest od początku istnienia magazynu, a więc od stycznia 2002 roku. Jego pasją są rajdy samochodowe – szczególnie te zagraniczne. Od prawie 20 lat lat jego konikiem są Rajdowe Mistrzostwa Świata. W 2007 roku prowadził nadawany w TVN Turbo program „Sporrrt”.

Marcin Zabolski

Wnikliwy obserwator otaczającej rzeczywistości z Łodzi. Miłośnik Audi Quattro Grupy B. Do tego stopnia, że potrafi imitować dźwięk 5-cylindrowej 20-zaworówki. Medioznawca z wykształcenia i dziennikarz z powołania. Szczęśliwy mąż i dumny ojciec. Przed 30-tką zdążył wystartować w ponad 50 KJS-ach. Po 30-tce jego kombinezon jest wyznacznikiem czy trzeba się odchudzać (jeśli się nie dopina, to trzeba).

Kamil Wrzecionko

Niepoprawny romantyk, który wciąż wierzy, że w motorsporcie najważniejsze są umiejętności. Prywatnie zapalony kibic Kajetana Kajetanowicza, który fascynuje się nie tylko rajdami, ale też wyścigami, żużlem, rallycrossem, samolotami i wszystkim, co niesie za sobą szybkość i adrenalinę.

 

 

Igor Szmidt

Podczas rodzinnych obiadów „skazany” był na oglądanie Formuły 1 ze swoim dziadkiem i tatą – niedzielnemu rosołowi zawsze towarzyszył ryk silników. Obserwował rozwój F1 od ery silników V12. Zmiany spowodowane downsizingiem nie wpłynęły jednak na jego zamiłowanie do motorsportu, a on stopniowo rozwija swoje zainteresowania o kolejne dyscypliny sportów motorowych.

Izaak Chwist

W wieku 9 lat zakochał się rajdach samochodowych. Właśnie w tę pamiętną sobotę 7 września 2002 roku trasa legendarnego Rajdu Wisły przebiegała tuż obok jego domu. Dokładnie tego dnia Sebastian Frycz zakończył zmagania na jednym z drzew w pobliżu domu Izaaka, a on po raz pierwszy miał okazję wsiąść do rajdówki. 13 lat później zbudował swój pierwszy rajdowy samochód i od tamtej pory regularnie bierze udział w amatorskich zawodach. Prywatnie szczęśliwy mąż, a zawodowo przedsiębiorca.

Przemysław Rączka

Szeroko rozumiany sport jest jego pasją od najmłodszych lat. Z racji tego, że w pewnym okresie swojego życia stwierdził, że kariera sportowca nie jest mu do końca pisana, postanowił stanąć po drugiej stronie barykady i pisać o tych, którym się udało. Z dziennikarstwem związany jest od ponad dziesięciu lat. Nie boi się wyzwań, a największą motywację do realizacji marzeń i celów daje mu rodzina.

Maciek Jędrusik

W motorsporcie zakochany od ponad 20 lat. Na studiach dziennikarskich lobbował ponad rok, aby przekonać promotora i recenzenta, że magisterka w temacie Public Relations w sportach motorowych to nie są głupoty i pierdoły. Nie poddał się i tak oto powstała pierwsza w Polsce praca magisterska, której bibliografia opierała się w 99% na magazynie WRC. Fan francuskiej i japońskiej motoryzacji, prywatnie introwertyk i maruda.

Michał Nowak

Orędownik zrównoważonej mobilności i miłośnik motoryzacji w jednym. Stara się łączyć obie te funkcje, choć niektórzy uważają, że to niemożliwe. Z wykształcenia i z zawodu dziennikarz. W motoryzacji nie interesują go suche dane techniczne, lecz jej wymiar społeczny. Uważa, że samochody stanowią nieodzowną część współczesnej kultury.