Advertisement

Red Bull może odejść z F1

Red Bull może odejść z F1

62 interakcje

Podaj dalej

Red Bull wciąż nie wie, czy pozostanie w F1 po sezonie 2020. Austriacka stajnia w głównej mierze uzależnia swoją przyszłość od strategii Hondy.

Obecne porozumienia komercyjne między Formułą 1 i zespołami biorącymi udział w serii kończą się w grudniu 2020 roku. To właśnie wtedy wygaśnie porozumienie Concorde, które reguluje zasady rywalizacji w Formule 1. Trwające od kilku miesięcy negocjacje między Liberty Media a zespołami cały czas nie przyniosły oczekiwanego przez obie strony porozumienia.

Wieloletni konsultant Red Bulla do spraw sportów motorowych, dr Helmut Marko podkreśla, że Red Bull będzie kontynuował starty w F1 tylko wtedy, kiedy wynegocjuje zadowalające warunki z właścicielami Formuły 1.

Helmut Marko, Red Bull: Na tę chwilę nie podjęliśmy żadnej decyzji. Nie wiemy jakie będą przepisy, nie mamy umowy z właścicielem praw komercyjnych, nie mamy nic. Obieramy jednak takie samo podejście jak Honda. Mamy nadzieję, że wkrótce wiele rzeczy się wyjaśni. Jeśli Honda zdecyduje się pozostać w F1 po sezonie 2020, zapewnimy jej wszystko czego potrzebuje, aby brać udział w mistrzostwach. Po raz pierwszy od czternastu lat jesteśmy traktowani jak zespół fabryczny. To diametralnie zmienia sytuację.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News