Ratajczyk obiecuje pełen ogień na Limanowej

Ratajczyk obiecuje pełen ogień na Limanowej

Podaj dalej

Michał Ratajczyk wystartuje w 5. i 6. rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski – 9. Wyścigu Górskim Limanowa, wchodzącym także w skład kalendarza mistrzostw Europy.

Barw zespołu Daftracing w 5. i 6. rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski – 9. Wyścigu Górskim Limanowa bronić będzie Michał Ratajczyk, który podczas Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, czerwcowej rundy mistrzostw Polski, stanął na najniższym stopniu podium, pokazując swoje aspiracje do walki w ścisłej czołówce stawki.

W dniach 14 – 16 lipca w imprezie organizowanej przez AMK Limanowa rywalizować będzie 103 zawodników z 8 państw. 9. Wyścig Górski Limanowa stanowi istną perełkę w kalendarzu naszego rodzimego czempionatu, bowiem połączony jest z mistrzostwami Europy, które przyciągają najszybszych zawodników i najlepsze samochody na Starym Kontynencie.

Michał Ratajczyk w najbliższy weekend rywalizować będzie na liczącej 5493 metry trasie ze Starej Wsi na Przełęcz pod Ostrą. Na liście zgłoszeń znalazło się dziesięciu Czechów, ośmiu Włochów, czterech Francuzów, dwóch Austriaków, Szwajcar i jeden kierowca broniący barw Republiki Kosowo. Największą liczbę stanowić będą rzecz jasna Polacy. – Bardzo się cieszę, że wystartujemy w Limanowej, to zawsze wielka impreza! Miałem okazję jeździć po tej trasie raz, w sezonie 2015 i pamiętam, że czułem się bardzo komfortowo, a tempo było świetne – powiedział Michał Ratajczyk.

Michał Ratajczyk, który zaliczył pechowe rozpoczęcie sezonu stojące pod znakiem awarii technicznych Mitsubishi Lancera, już podczas ostatniej czerwcowej rundy mistrzostw Polski pokazał świetne tempo i zakończył sobotnią rywalizację w Wyścigu Górskim Magura Małastowska na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej. Reprezentant zespołu Daftracing przyznaje, że mimo bardzo mocnej stawki i kilku niesamowicie szybkich samochodów, w rywalizacji o zwycięstwo w 5. i 6. rundzie GSMP da z siebie 110%.

– Przed nami kilka bardzo szybkich przejazdów, trasa wiedzie zakręt w zakręt i można ją podzielić na dwie partie – po pierwszej, dolnej, mamy bardzo ciekawy wjazd do lasu. Zapowiada się ogromna konkurencja, do Limanowej w ten weekend przyjedzie wielu bardzo szybkich kierowców, a kilku startujących na co dzień w mistrzostwach Europy zgłosiło się do GSMP, co tylko zaogni rywalizację – nie może się doczekać rozpoczęcia walki zawodnik Daftracing.

Ze względu na bardzo wysoką rangę zbliżających się zawodów, kibice którzy nie pojawią się na trasie wyścigu, będą mieli szereg możliwości do wspierania Michała Ratajczyka i obserwowania rywalizacji mistrzostw Polski i mistrzostw Europy. Relacje z sobotnich i niedzielnych zajęć pojawiać będą się na antenach ogólnopolskiej TVP 3 i regionalnej TVP 3 Kraków. Ponadto, organizatorzy rozmieścili na trasie wyścigu liczne kamery, z których obraz na żywo transmitowany będzie za pośrednictwem Internetu. O ogromnym zainteresowaniu i wysokiej randzie imprezy świadczyć może fakt, iż w sezonie 2016 trasę wyścigu odwiedziło około 20 000 kibiców!

Poproszony o skomentowanie sytuacji dotyczącej samochodu zespołu, Michał odpowiedział: Od ostatniej rundy zrobiliśmy wszystko, by przygotować nasz samochód do tego wyścigu jak najlepiej, więc mam nadzieję, że będzie sprawował się idealnie. Liczę na świetny rezultat w „klasyfikacji Polaków” i obiecuję, że będę szedł wszystko!

Zajęcia w Limanowej rozpoczną się już w piątek, 14 lipca, kiedy wszystkie zespoły zgłoszone do rywalizacji wezmą udział w odbiorze administracyjnym i Badaniu Kontrolnym, potwierdzającym legalność samochodów. Dolny park maszyn zlokalizowany w Starej Wsi zostanie otwarty punktualnie o godzinie 18:00. Właściwa walka o czas rozpocznie się jednak dopiero w sobotę, a Mitsubishi Lancer zespołu Daftracing pojawi się na trasie po raz pierwszy po godzinie 9:00 w 1. podjeździe treningowym. Drugi trening zaplanowany został na 11:30, natomiast 1. bieg wyścigowy wystartuje o 14:00. Tuż po 1. podjeździe rozpocznie się sobotni finał, a 30 minut później odbędzie się ceremonia rozdania nagród. Niedzielny harmonogram wygląda bardzo podobnie, a zawodnicy będą jeździć po trasie od godziny 9:00 do około 15:00.

Link do relacji LIVE: https://youtu.be/fGlNjca-UfY

 

Tagi: GSMP, Limanowa, Daftracing, Michał Ratajczyk

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News