Rast z mistrzowskim tytułem w debiutanckim sezonie

Rast z mistrzowskim tytułem w debiutanckim sezonie

Podaj dalej

Rene Rast pokonał swoich zespołowych kolegów z Audi – Mattiasa Ekstroma, Jamiego Greena oraz Mike’a Rockenfellera, dojeżdżając do mety intensywnego finałowego wyścigu DTM na Hockenheim na 2. miejscu i sięgając po mistrzowski tytuł.

Rast stracił w dzisiejszym wyścigu 3 sekundy do zwycięzcy, jadącego BMW Marco Wittmanna i zapewnił sobie mistrzowska koronę z przewagą zaledwie trzech punktów nad drugim Mattiasem Ekstromem. Greenowi zabrakło sześć oczek, z kolei strata Rockenfellera wyniosła już dwanaście punktów.

Debiutujący w DTM Rast od samego początku weekendu na Hockenheim należał do grona faworytów, a do dzisiejszej rywalizacji zakwalifikował się z pole position – Ekstrom i Green utknęli w środku stawki przez kary doliczenia czasu do ich wyników.

Nie był to jednak łatwy wyścig dla Rasta, który został wyprzedzony już na pierwszym zakręcie przez świetnie jadącego Lucasa Auera z Mercedesa – kierowca Audi startując z pole position po pierwszym okrążeniu znalazł się już na odległym 5. miejscu.

Na piątym kółku dzięki dobremu tempu Rast wyprzedził Roberta Wickensa i awansował na czwartą lokatę. Następnie rozpoczął gonitwę za Auerem, którego wyprzedził cztery okrążenia później.

Rast ostatecznie minął flagę w biało-czarną szachownicę na drugim miejscu, ustępując tylko odchodzącemu mistrzowi Marco Wittmannowi. Rockenfeller ukończył na trzecim miejscu, z kolei Mattias Ekstrom finiszował na dość odległej 8. lokacie, dzięki czemu tytuł powędrował właśnie do tegorocznego debiutanta w niemieckim cyklu – Rene Rasta.

Wyniki finałowego wyścigu DTM na torze Hockenheim:

Klasyfikacja generalna DTM 2017:

1               Rene Rast                            179
2               Mattias Ekstrom                176
3               Jamie Green                        173
4               Mike Rockenfeller              167
5               Marco Wittmann               160
6               Lucas Auer                          136
7               Timo Glock                         133
8               Maxime Martin                  132
9               Robert Wickens                  119
10            Gary Paffett                         102

Tagi: DTM, Audi, Hockenheim

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News