Rast najlepszy w pierwszym wyścigu!

Rast najlepszy w pierwszym wyścigu!

Podaj dalej

Za nami pierwszy w ten weekend i dziewiąty w sezonie wyścig serii DTM. Od początku sobotnich zmagań najlepszym zawodnikiem na rosyjskim torze Moscow Raceway był Rene Rast. Niemiec potwierdził dobrą dyspozycję wygrywając pierwszy wyścig weekendu, przywożąc za sobą Rockenfellera i Wittmanna.

Po świetnym starcie Rene Rast był już praktycznie niezagrożony do samego końca. Co prawda w bardzo bliskim kontakcie jechał za nim jego kolega z Audi Mike Rockenfeller, jednak ostatecznie nie przypuścił on ataku na pierwszą pozycję. Dwójka w Audi RS 5 DTM jechała bardzo spokojnie i przez cały dystans wyścigu – 38 okrążeń kontrolowała przewagę nad resztą stawki.

Świetne tempo prezentowali Marco Wittmann i Robert Wickens. Obaj znacząco zbliżali się do czołowych pozycji, jednak nie zdołali zaatakować najlepszej dwójki przez walkę między sobą. Kierowcy BMW i Mercedesa-AMG kilka razy zmieniali się miejscami, jednak ostatecznie to obrońca tytułu Wittmann dojechał do mety rosyjskiego toru na podium.

Pierwszą piątkę uzupełnił Timo Glock. Dotychczasowy lider klasyfikacji mistrzostw Mattias Ekstrom miał problemy już na samym początku wyścigu, a później zauważalne było uszkodzenie jego tylnego skrzydła. Ostatecznie Szwed w Audi dojechał do mety na 8. miejscu.

Kolejny raz zawodników na Moscow Raceway zobaczymy już jutro o godzinie 8:40. Wtedy to wystartuje 3. sesja treningowa.

Tagi: DTM Audi Moscow Raceway

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News