Rallycrossowa karuzela

Rallycrossowa karuzela

Rallycrossowa karuzela

Podaj dalej

Dopiero co dotarły do nas wieści o Sébastienie Loebie (Team Peugeot-Hansen) i Reinisie Nitišsie (EKS RX) a już dziś FIA World RX zaskoczyła nas kolejnymi informacjami.

Manfred Stohl, były zawodnik rallycrossu i WRC ogłosił powstanie nowego teamu – STARD RX. Zespół stworzą byli zawodnicy MJP Racing Team Austria – Łotysz Janis Baumanis oraz Rosjanin Timur Timerzyanov. Ich bronią będą serwisowane przez Stohl Racing Fiesty RXS Supercar.

Janis Baumanis: – To świetne uczucie, znów zapewnić sobie start w Mistrzostwach Świata dzięki pomocy Manfreda Stohla. Niesamowite, dokładnie w tym samym miejscu – w siedzibie firmy Stohl Group podpisałem kontrakt z World RX Team Austria, teraz wracam tu, gdzie wszystko się dla mnie zaczęło i razem ze STARD RX mamy wielkie plany na sezon 2017 a ja już czuję sie świetnie przygotowany i nie mogę się doczekać początku sezonu. –

Timur Timerzyanov: Oczekuję, że w znaczącym stopniu pomoże mi znajomość i doświadczenie nabyte podczas startów samochodem zbudowanym przez Stohl Racing w sezonie 2016. Teraz dołożyłem wszelkich starań we współpracy z inżynierami STARD, aby przygotować samochód do Mistrzostw w najlepszym możliwym stopniu. Już nie mogę się doczekać tej, miejmy nadzieję  owocnej w sukcesy kampanii.

Manfred Stohl: Kiedy startowałem jako kierowca w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata w 2015 roku od razu stałem się ogromnym fanem tego sportu i logicznym dla mnie było poszukanie interesów również w tej dziedzinie motorsportu. Sprawą czyniącą rallycross tak unikatowym sportem jest to, że w zawodach może wziąć udział praktycznie każdy, od kierowcy off-road po kierowcę wyścigowego. Naszą bronią będą dwie Fiesty RXS Evo 3, powstałe na bazie samochodu wcześniej zbudowanego przez STARD w 2015 i ulepszanego w 2016 roku. Nasi inżynierowie intensywnie pracowali nad rozwojem tego auta a w Janisie i Timurze widzimy  kierowców najwyższego światowego poziomu.

Timerzyanov do tej pory może poszczycić się dwoma tytułami Mistrza Europy. W World RX zaliczył 37 występów składających sie na 184 wyścigi. Nie wygrał do tej pory żadnej imprezy, 2 razy stanął na podium, Nitis może pochwalić się za to zwycięstwem w rundzie Mistrzostw Swiata w Norwegii, tym samym stał się najmłodszym kierowcą w historii, który dokonał takiego wyczynu. Było to do tej pory jedyne zwycięstwo Łotysza, ale poza nim zaliczył jeszcze 6 podiów.

Sezon rozpocznie się 31 marca od wyścigu w Barcelonie.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News