Rally Elektrenai: Piękna walka Polaków. Griazin nie do ruszenia

Rally Elektrenai: Piękna walka Polaków. Griazin nie do ruszenia

6 interakcji
ZALA3

Podaj dalej

Za nami druga sobotnia pętla Rally Elektrenai, przedostatniej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na Litwie nie obserwujemy zmian, Nikołaj Griazin i Jarosław Fiedorow dominują i właśnie zwiększyli liczbę swoich oesowych zwycięstw do siedmiu z rzędu.

Tuż po godzinie 13:00 czasu polskiego zawodnicy wystartowali po raz drugi do próby Alburnus, później powtórzyli oes Fakto Auto. W obu przypadkach Griazin był bezkonkurencyjny. Na pierwszym z odcinków pokonał drugiego Zalę o 1,2 s, zaś na oesie dziesiątym jego przewaga nad drugim zawodnikiem wyniosła 2,6 s.

Zmagania w Rally Elektrenai odbywają się według konkretnego schematu. Trójkę tradycyjnie uzupełniają Asunmaa i Zala, a bardzo blisko jest też Kaur. Ta czwórka na Litwie jest zdecydowanie najlepsza i nie licząc wczorajszych superoesów w Elektrenai, to właśnie oni nadają ton rywalizacji.

Jeśli chodzi o Polaków, to w dalszym ciągu ciosami wymieniają się Jarosław Kołtun i Mikołaj Marczyk. To wprowadza do zmagań interesującą sytuację – najlepszym reprezentantem naszego kraju jest wciąż Łukasz Habaj, jednak wspomniana dwójka znacząco się do niego zbliżyła. Kołtun jest z tyłu o 3,3 s, zaś Marczyk traci 3,4 s. Do końca imprezy pozostało sześć oesów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News