Rajdy są najnudniejsze!

Rajdy są najnudniejsze!

Podaj dalej

Od piątku do niedzieli redakcja TVP Sport postanowiła sprawdzić w swojej ankiecie, który sport dla przeciętnego Polaka jest najciekawszy, a który najnudniejszy. W czołówce tych ciekawych znalazła się m.in. lekkoatletyka. Tak, dobrze widzicie. Jako najnudniejszy sport wybrane zostały rajdy samochodowe. Serio?

Jak twierdzi TVP, ankieta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Który sport został uznany przez Polaków jako najciekawszy? Skoki narciarskie, a podium skompletowały jeszcze piłka ręczna oraz lekkoatletyka. Ciężko tutaj jakkolwiek skomentować te wybory, każdy ma swoje upodobania i dla każdego co innego jest ciekawe. Dla jednych są to skoki, rzut oszczepem, czy pchnięcie kulą, a dla drugich? No właśnie. Chciałem napisać, że motorsport, ale patrząc na wyniki ankiety TVP Sport, chyba nie powinienem?

Za najnudniejszy sport uznane zostały… rajdy samochodowe! Tak jest! Kosmiczne maszyny mknące z prędkościami około 200 km/h przez las w szerokim poślizgu i ocierające się o drzewa i skaczące dalej, niż 40 metrów są dla kibiców zdecydowanie nudniejsze, niż m.in. tenis stołowy, czy kolarstwo. Drugie miejsce w ankiecie, tuż za rajdami, zajęła Formuła 1. Tutaj zdania wśród kibiców są akurat podzielone… ale to nieważne. Motorsport poniósł właśnie sromotną klęskę z nartami, rowerami, piłkami, rakietami, łyżwami… na dobrą sprawę to ze wszystkim!

W sekcji komentarzy pod artykułem TVP Sport swój pogląd na taką kwestię dosadnie wyraził Lesław Orski, prezes Automobilklubu Orskiego: – Sport samochodowy najbardziej nudnym sportem dla Polaków?! To wierutne kłamstwa TVPiS i Kurskiego. Nigdy nie pokazywali i nie promowali w swojej TV motoryzacji w jej szerokim spectrum, którą Polacy po odzyskaniu wolności zachwycili się i pokochali. A tym co Polacy kochają musi zajmować się telewizja publiczna. Sporty motorowe, które pracują na bezpieczeństwo na drogach testując i tworząc nowe technologie w TVP NIE ISTNIEJĄ. Telewizja państwowa tworzy swoje mody promując pewne dziedziny sportu, a władze pewnie zazdrosne o sukces TV komercyjnych kompletnie pomijają tematy związane z szeroko pojętą motoryzacją. Czas, abyście władzo telewizji publicznej, a więc własności narodu, popatrzyli czym bawią się wasze dzieci, czym się pasjonują młodzi i w czym codziennie spędzacie 20-30% swojego czasu. To telewizja publiczna w części odpowiada za tysiące ginących i poszkodowanych w wypadkach na drogach rodaków i z nimi związanymi tragediami ludzkimi i kolosalnymi stratami budżetowymi. Promujcie i pasjonujcie się nadal skokami, może efektem za 20 lat będzie zwiększona ilość skoczków w Polsce o ….450. Dodam, że kocham każdy sport, skoki również, ale polską racją stanu jest medialne zadbanie i promocja w dziedzinach związanych z bezpieczeństwem narodu.

Czytając tę wypowiedź w pewnym momencie miałem wrażenie, że ktoś wyciąga z buzi gumę do żucia, łapie ją sobie na zębach i naciąga do podłogi tak bardzo, jak tylko się da. Nie da się ukryć, TVP nie pokazuje motorsportu, ale nie rozumiem co mają do tego rządy PiS? Przecież za poprzedników też nic nie było, ani Formuły 1, ani rajdów… od zawsze leci tam tylko lekkoatletyka, skoki, tenis ziemny, pływanie, podnoszenie ciężarów, kolarstwo itp. Sporty samochodowe w TVP nie istnieją, ale prawda jest taka, że w ostatnich kilkunastu latach nigdy nie istniały. Bez komentarza chyba należy pozostawić kwestię tego, że według pana Lesława Orskiego, brak rajdów w telewizji jest jednocześnie jej odpowiedzialnością za tysiące ginących i poszkodowanych na drogach rodaków, a pokazywanie sportu samochodowego to kwestia związana z bezpieczeństwem narodu… to możecie zinterpretować sobie sami.

Tagi: Rajdy

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News