RSMP 2019 bez większych zmian, siedem rajdów w kalendarzu

RSMP 2019 bez większych zmian, siedem rajdów w kalendarzu

33 interakcje
RSMP 2019 bez większych zmian, siedem rajdów w kalendarzu

Podaj dalej

Tradycyjnie już podczas gali kończącej sezon sporu samochodowego 2018 zostały przedstawione projekty kalendarzy na przyszły rok. Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski kolejny raz będą się składać z siedmiu rund, choć większość z nich zmieniło termin.

Z pewnością czynnikiem determinującym układ przyszłorocznego kalendarza był powrót Rajdu Polski, rundy RSMP i mistrzostw Europy, do czerwcowego terminu. To spowodowało, że swoje dotychczasowe daty zachował jedynie Rajd Rzeszowski.

Zgodnie z tradycją rywalizacja rozpocznie się podczas Rajdu Świdnickiego, który ze względu na Święta Wielkanocne został przesunięty z przedostatniego na ostatni weekend kwietnia. Po miesiącu przerwy załogi walczące w RSMP przeniosą się do Puław, gdzie zostanie rozegrany Rajd Nadwiślański (tydzień wcześniej niż przed rokiem).

Końcówka czerwca to wspomniany Rajd Polski, po którym w połowie lipca zostanie rozegrany Rajd Elektreny. To ważne, że kolejny raz dwie szutrowe rundy będą ze sobą sąsiadować.

Początek sierpnia to tradycyjnie jedna z ulubionych rund wśród kibiców, Rajd Rzeszowski. Miesiąc po nim odbędzie się Rajd Śląska, zaś w pierwszy weekend października sezon zakończy Rajd Dolnośląski, który wraca do jesiennego terminu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News