Rajdowa ekipa Loeba

Rajdowa ekipa Loeba

Podaj dalej

Cztery lata po powołaniu do życia Sebastien Loeb Racing ekipa dziewięciokrotnego mistrza świata ogłosiła, że w sezonie 2016 zobaczymy ją także na odcinkach specjalnych.

fot. SLR
fot. SLR

Początkowo zespół rywalizował tylko na torach wyścigowych, jednak teraz zobaczymy go także na oesach. Ekipa z Alzacji wystawi Citroena DS3 R3 Max Junior WRC. Obecnie poszukiwany jest kierowca, a rajdowym zapleczem Sebastien Loeb Racing zajmie się All Sports Management, której dyrektorem jest Daniel Elena.

– Początkowo rywalizowaliśmy na torze, gdyż tam zmierzała moja kariera, jednak wiedzieliśmy, że program obejmie także rajdy – stwierdził Loeb. – Potrzebowaliśmy na to czasu, jednak dziś nadszedł ten moment. Mamy wystarczająco dużo doświadczenia na torze, aby równolegle prowadzić dwa projekty. To coś wyjątkowego dla Dominique, Daniela i dla mnie. Zaczynałem w rajdach i tam przeżyliśmy niesamowite chwile. Mam nadzieję, że podobnie będzie z moim zespołem, a Junior WRC jest logicznym wyborem. W tych mistrzostwach można wspierać młodych zawodników. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News