Rajd Wysp Kanaryjskich: Ptaszek przewodzi Polakom. Łukjaniuk wciąż liderem

Po emocjonującym starcie drugiej rundy ERC, zawodnicy mają już za sobą kolejny oes na Kanarach. Najlepszym czasem popisał się tym razem Laurent Pellier. Kto był najlepszy spośród Polaków?

Na mecie OS2 San Mateo 1 nie mieliśmy reportera ERC, więc automatycznie pozbawieni byliśmy komentarzy zawodników, a przez znaczną część rywalizacji nie działały wyniki. Śledzenie rywalizacji było zatem nieco utrudnione, ale wkrótce dowiedzieliśmy się jak to wszystko wyglądało. Kto wygrał? Niespodzianka, na szczycie zobaczyliśmy Laurenta Pelliera, a podium uzupełnili Nikołaj Griazin oraz Aleksiej Łukjaniuk.

Jeśli chodzi o Polaków, to najlepszy był tym razem Aleks Zawada. Zawodnik debiutujący w ten weekend w Hyundaiu i20 R5 pokonał o 1,3 s. Huberta Ptaszka. Ta dwójka uplasowała się kolejno na 10. i 11. miejscu. Zdecydowanie więcej czasu stracili Łukasz Habaj i Grzegorz Grzyb. Ptaszek jest w tym momencie najwyżej z wszystkich Polaków w klasyfikacji generalnej, bo na miejscu 12.

Tagi: ERC, Rajd Wysp Kanaryjskich, Łukasz Habaj, Hubert Ptaszek, Grzegorz Grzyb, Aleks Zawada, Mistrzostwa Europy