Rajd Wysp Kanaryjskich: Łukjaniuk wygrywa testowy

Za nami dwa treningi przed odcinkiem kwalifikacyjnym do Rajdu Wysp Kanaryjskich. Jak na razie wszystko przebiega po myśli Aleksieja Łukjaniuka, Jose Antionio Suareza i Nikolaya Gryazina. Najlepszym Polakiem jest do tej pory Łukasz Habaj.

Podczas pierwszego treningu na oesie Ingenio najlepszym czasem popisał się Jose Antonio Suarez. Hiszpan przemierzający trasy Hyundaiem i20 R5 pokonał o zaledwie 0,026 s. drugiego Nikolaya Gryazina w Skodzie Fabii R5. Podium na pierwszym przejeździe skompletował Aleksiej Łukjaniuk, który stracił nieco ponad pół sekundy. Najlepszym z Polaków był Łukasz Habaj, który o 0,1 s. pokonał Huberta Ptaszka. Nasi rodacy zajęli tym samym miejsca 12. i 13.

Drugi przejazd odcinka testowego to już popis Aleksieja Łukjaniuka. Co ciekawe, podium skompletowali ci sami zawodnicy, co za pierwszym razem, drugi był Nikolay Gryazin ze stratą 0,4 s., zaś trzecie miejsce zajął Jose Antonio Suarez, który był 2,1 s. z tyłu. Jeśli chodzi o Polaków, to najlepszy znów był Łukasz Habaj. Zawodnik w Fordzie Fiesta R5 pokonał o 0,3 s. Grzegorza Grzyba, Hubert Ptaszek stracił tym razem nieco więcej.

Odcinek kwalifikacyjny rozpocznie się o godzinie 12:48 czasu polskiego. Pierwsza piętnastka będzie miała przywilej doboru pozycji startowych na jutrzejszy etap drugiej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy.

Tagi: ERC, Rajd Wysp Kanaryjskich, Łukasz Habaj, Hubert Ptaszek, Grzegorz Grzyb, Aleks Zawada, Mistrzostwa Europy