Rajd Wysp Kanaryjskich: Łukjaniuk kończy dzień na prowadzeniu. Grzyb w dziesiątce

Na zakończenie pierwszego dnia rywalizacji w drugiej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy zawodnicy zmierzyli się z superoesem w Las Palmas. Liderem przed sobotą jest Aleksiej Łukjaniuk.

Rajd Wysp Kanaryjskich: Łukjaniuk kończy dzień na prowadzeniu. Grzyb w dziesiątce
Podaj dalej

Podczas pierwszego przejazdu widowiskowego testu Las Palmas de Gran Canaria najlepszym czasem popisał się Nikołaj Griazin. Zawodnik w Skodzie Fabii R5 pokonał o 0,3 s. ex-aequo drugich Fabiana Kreima i Orhana Avcioglu. Tuż za nimi uplasowali się m.in. Aleksiej Łukjaniuk, David Botka oraz Grzegorz Grzyb.

Test w Las Palmas był krótki, ale dosyć wymagający. Były tam m.in. rondo, czy nawrót, które bardzo podobały się kibicom, ale dla zawodników oznaczały wyzwanie, a w takich miejscach krawężniki i wszelkiego rodzaju bariery zbliżają się zdecydowanie zbyt szybko. Podczas drugiego przejazdu równych nie miał sobie już Orhan Avcioglu. Turek pokonał o zaledwie 0,1 s. drugiego Fabiana Kreima i o 0,2 s. trzeciego Aleksieja Łukjaniuka.

Na zakończenie pierwszego dnia Rajdu Wysp Kanaryjskich liderem jest Aleksiej Łukjaniuk. Jego przewaga nad drugim Nikołajem Griazinem wynosi teraz 21,3 s., zaś trzeci jest Fabian Kreim ze stratą 51,2 s. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Grzegorz Grzyb, który zajmuje 9. miejsce. Dalej, na 12. pozycji jest Łukasz Habaj, 14. lokata to Hubert Ptaszek, zaś 17. jest Aleks Zawada.

Po 8 oesie: 

Tagi: ERC, Rajd Wysp Kanaryjskich, Łukasz Habaj, Hubert Ptaszek, Grzegorz Grzyb, Aleks Zawada, Mistrzostwa Europy

 

Przeczytaj również