Rajd Wysp Kanaryjskich: Gryazin pokazuje pazur

Po dwóch przejazdach testowych nadszedł czas na pierwsze większe emocje tego weekendu, odcinek kwalifikacyjny. Najlepszym wynikiem popisał się tam wracający do mistrzostw Europy Nikolay Gryazin. Jeśli chodzi o Polaków, to najwyżej uplasował się Grzegorz Grzyb.

Odcinek kwalifikacyjny Ingenio okazał się polem do popisu dla Nikolaya Gryazina. Łotysz jadący Skodą Fabią R5 pokonał Aleksieja Łukjaniuka o 0,2 s., zaś trzeci Jose Antonio Suarez stracił 1,5 s. Co ciekawe, to już trzecie tegoroczne starcie zawodników na Kanarach i za każdym razem pierwszą trójkę uzupełniali ci sami zawodnicy – Gryazin, Suarez oraz Łukjaniuk. Czy to między nimi rozstrzygną się losy drugiej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy?

Na dalszych pozycjach uplasowali się Fabian Kreim, Ivan Ares oraz książę Albert von Thurn und Taxis. Najlepszym z Polaków był Grzegorz Grzyb, który uplasował się na 11. miejscu. Zwycięzca Rajdu Świdnickiego Krause dobrze wszedł w sezon i na Kanarach z całą pewnością ma chrapkę na dobry wynik. 13. pozycja to Łukasz Habaj i Daniel Dymurski, 18. miejsce zajęli Aleks Zawada i Grzegorz Dachowski, zaś 19. lokata to Hubert Ptaszek i Maciek Szczepaniak.

Zdjęcie główne: Patryk Szymański

Tagi: ERC, Rajd Wysp Kanaryjskich, Łukasz Habaj, Hubert Ptaszek, Grzegorz Grzyb, Aleks Zawada, Mistrzostwa Europy