Rajd Wielkiej Brytanii: Walka wokół tamy

Rajd Wielkiej Brytanii: Walka wokół tamy

Podaj dalej

Wystartowali! Ostatni dzień 73. Dayinsure Wales Rally GB rozpoczął się od przejazdu próby Alwen. Pogoda jest dziś typowo walijska; ślisko, mokro i ponuro. Kto poradził sobie najlepiej w tych warunkach o poranku? Ott Tanak!

Dzisiejsze oesy są wysuniętymi najbardziej na północ kraju, jednak wciąż jesteśmy w hrabstwie Conwy. Alwen znane jest głównie z ogromnej tamy i ciągnących się wokół niej szlaków i ścieżek rowerowych. Jeśli w przerwie między pierwszą i drugą pętlą macie trochę czasu i rower, to warto wybrać się na Alwen Trail. Trasa prowadzi dookoła tamy i ma około 11 km. Oprócz podziwiania przepięknej scenerii można zatrzymać się przy 6 ilustracjach informujących o dzikiej przyrodzie, kulturze i tradycjach związanych z tym terenem. Ścieżka Alwen łączy się w pewnym momencie ze ścieżką Brenig, więc z łatwością można dostać się nią na Power Stage.

Najlepiej o poranku poradził sobie Ott Tanak. Estończyk wyprzedził o 0,3 s. drugiego Andreasa Mikkelsena i o 0,7 s. trzeciego Thierry’ego Neuville’a. Lider rajdu Elfyn Evans był czwarty.

Tagi: WRC Rajd Wielkiej Brytanii

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News