Rajd Wielkiej Brytanii: W świetle kamer

Rajd Wielkiej Brytanii: W świetle kamer

Podaj dalej

Po króciutkiej przerwie zawodnicy wrócili do rywalizacji. Gartheiniog 2 wystartował o godzinie 13:11 czasu polskiego, a kibice mogli obserwować go w Canal+ Sport.

Próba ta była transmitowana na żywo w telewizji oraz na WRC+. Głos na temat tego odcinka specjalnego zabrał w studiu NC+ Maciej Szczepaniak, który pokonywał go w latach ubiegłych z Robertem Kubicą i Hubertem Ptaszkiem. Według popularnego polskiego pilota Gartheiniog jest: – płynny, szeroki i przyjemny, jednak przed drugą pętlą należy dokonać wielu zmian w setupie, ponieważ robią się dużo większe koleiny i na trasie jest więcej błota.

Jako pierwszy na trasie pojawił się Khalid Al-Qassimi. Szejk, główny sponsor ekipy Citroena jest tzw. gentleman driverem, co oznacza, że trasę przemierza głównie dla przyjemności i nie należy upatrywać w nim kandydata do walki o zwycięstwo. W Walii nie panuje już taka piękna pogoda jak wczoraj. Tym razem na niebie zauważalne są chmury, obecna jest mgła, a w niektórych miejscach pada lekki deszczyk. Zmienne warunki wyłapał też Maciej Szczepaniak. Polski pilot podkreślał, że są to oesy o tyle specyficzne, że w każdym zakręcie może być inna nawierzchnia i kompletnie inny poziom przyczepności.

Kolejny raz najlepszym zawodnikiem na trasie był Elfyn Evans. Walijczyk pokonał o 1,3 s. Therry’ego Neuville’a i o 4,0 s. Andreasa Mikkelsena. Pierwszą piątkę uzupełnili Jari-Matti Latvala i Hayden Paddon.

Tagi: WRC Rajd Wielkiej Brytanii

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News