Rajd Wielkiej Brytanii: Testowy dla Evansa

Rajd Wielkiej Brytanii: Testowy dla Evansa

Podaj dalej

Elfyn Evans okazał się najszybszy na odcinku testowym przed rozpoczynającym się dziś Rajdem Wielkiej Brytanii – przedostatnią rundą Rajdowych Mistrzostw Świata 2017. Wirtualne podium uzupełnili Dani Sordo i Ott Tanak.

Pierwsze przejazdy czołówki WRC 3,32-kilometrowego odcinka testowego Clocaenog zakończyły się rezultatami powyżej 2 minut, z czego najszybszy okazał się późniejszy zwycięzca – Elfyn Evans.

Brytyjczyk jadący za kierownicą Fiesty WRC swój najlepszy czas (1:58.1) uzyskał na trzecim przejeździe, pokonując o 0,5 sekundy Hiszpana Daniego Sordo i 0,6 sekundy Otta Tanaka.

Tuż za pierwszą trójką uplasowali się Jari-Matti Latvala, Thierry Neuville i Hayden Paddon – zawodnicy Toyoty i Hyundaia zostali oddzieleni o zaledwie 0,3 sekundy.

Właściwego tempa nie potrafił odnaleźć za to Sebastien Ogier – Francuz stracił do najszybszego Evansa ponad 3 sekundy i musiał zadowolić się dopiero 7. miejscem. Warto odnotować również fakt, że mistrz świata pokonał trasę odcinka testowego tylko 3-krotnie.

Czołową dziesiątkę uzupełnili Andreas Mikkelsen, Juho Hanninen – dla którego jest to ostatni rajd w karierze – oraz Craig Breen.

Poza pierwszą dyszką znaleźli się m. in. Mads Ostberg, Kris Meeke, czy Esapekka Lappi. Zastępujący za kierownicą Citroena C3 WRC Stephane’a Lefebvre’a Khalid Al-Qassimi odnotował 15. czas ze stratą 11 sekund do Evansa.

Tagi: WRC, rajdy, Rajd Wielkiej Brytanii, Elfyn Evans

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News