Rajd Wielkiej Brytanii: Teatr jednego aktora

Rajd Wielkiej Brytanii: Teatr jednego aktora

Podaj dalej

Jesteśmy właśnie w trakcie najdłuższego dnia 73. Dayinsure Wales Rally GB. Zawodnicy mają już za sobą 4 odcinki specjalne, a przed nimi jeszcze 5. Najlepszy był znów Elfyn Evans, jednak świetnym czasem popisał się też Juho Hanninen.

Doskonałym czasem na Dyfi popisał się Juho Hanninen. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że Fin kręci czasami wyniki absolutnie z kosmosu, zaskakując wszystkich. Stało się tak m.in. na słynnym Panzerplatte podczas Rajdu Niemiec. Hanninen znów pokazał przebłysk swojego geniuszu i pokonał całą resztę… naturalnie z wyjątkiem Elfyna Evansa. Walijczyk jedzie w tym rajdzie w całkowicie innym świecie. Nikt nie jest nawet blisko jego umiejętności pokonywania tych tras. Oesowe podium uzupełnił tym razem Thierry Neuville, który wyprzedził Otta Tanaka w klasyfikacji generalnej.

Jeśli już mowa klasyfikacji generalnej rajdu, to prowadzenie Evansa wzrosło już do niemal 50 sekund, z tym, że na drugim miejscu jest już Thierry Neuville. Trzeci jest Ott Tanak, czwarty Sebastien Ogier, a pierwszą piątkę uzupełnia Jari-Matti Latvala.

Tagi: WRC Rajd Wielkiej Brytanii

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News