Rajd Wielkiej Brytanii: Pośród wszechobecnych zamków

Rajd Wielkiej Brytanii: Pośród wszechobecnych zamków

Podaj dalej

Rywalizacja w 73. Dayinsure Wales Rally GB nabiera tempa. Na próbie Gartheiniog bardzo dobrze spisywali się zawodnicy Hyundaia i Toyoty, jednak ostatecznie to Elfyn Evans znów okazał się najlepszy.

Pierwszy raz w przeciągu całej imprezy mogliśmy obserwować tak niewielkie różnice dotyczące czołówki WRC na mecie. Wystarczy powiedzieć, że pierwszych 13 zawodników zmieściło się w różnicy zaledwie 6,6 s.! Oznacza to, że po zakończeniu 10 odcinków specjalnych przewaga Elfyna Evansa nad drugim Ottem Tanakiem wynosi już 39,8 s. Na 3. pozycję awansował Thierry Neuville, który jest teraz zaledwie 5,9 s. za Estończykiem. Dodając do tego Sebastiena Ogiera, Krisa Meeka, Jariego-Matti Latvalę i Andreasa Mikkelsena szykuje nam się doskonała walka o drugie miejsce do samego końca.

Walia to niezwykle urokliwe miejsce na ziemi. Można tam bez problemu podziwiać lesiste doliny, wrzosowiska, klifowe wybrzeża, piaszczyste plaże… ale też całe multum pięknych zamków. Które z nich robią największe wrażenie? Jeśli jesteście fanami tego typu monumentów, to bez wątpienia musicie odwiedzić te w Cardiff, Caerphilly, Chirk, Conwy oraz Penrhyn. Jeśli już o zamkach, to dzisiejszego popołudnia odwiedzimy kolejny, jednak będzie to już po angielskiej stronie granicy, w Cholmondeley. Tam zawodnicy pojawią się przed godziną 17:00 czasu polskiego.

Tagi: WRC Rajd Wielkiej Brytanii

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News