Rajd Wielkiej Brytanii: Czwarte zwycięstwo Ogiera w sezonie

– Dziękuję państwu, nazywam się Seb Ogier – skomentował występ mistrza świata na finałowej próbie brytyjski komentator Jon Desborough. Po wczorajszym pechu Otta Tanaka, Francuz zwietrzył szansę na zwycięstwo, które podczas niedzielnego poranka za wszelką cenę chciał mu wydrzeć Jari-Matti Latvala. Tak się jednak nie stało. Czwarty w tym sezonie triumf Ogiera stał się faktem.

Rajd Wielkiej Brytanii: Czwarte zwycięstwo Ogiera w sezonie
Podaj dalej

Wielka Brytania to jedna z najbardziej szczęśliwych rund dla Ogiera. To tutaj debiutował w Citroenie C4 WRC przed dziesięcioma laty i po pierwszym oesie był już liderem imprezy. To również w Wielkiej Brytanii wygrał za każdym razem startując Volkswagenem Polo R WRC.

Zwycięstwo Francuza przede wszystkim bardzo poprawia jego szanse w walce o tegoroczny tytuł. Po pechowym Rajdzie Turcji Ogier spadł na trzecie miejsce za Otta Tanaka, ale po wizycie w Walii znów jest na drugiej pozycji ze stratą zaledwie 7 puntów do Thierry Neuville’a, który ostatecznie zakończył rywalizację na piątej pozycji.

Po trzech zwycięstwach z rzędu, Ott Tanak wywozi z Walii tylko 4 punkty i tylko cud może mu zapewnić tegoroczne mistrzostwo świata. Nawet zwycięstwa w Hiszpanii i Australii nie dadzą mu tego trofeum. Estończyk będzie musiał liczyć na potknięcia swoich dwóch rywali. Jedno jest pewne – od wielu lat będziemy świadkami walki o końcowe zwycięstwo aż do mety ostatniego rajdu.

Przeczytaj również