Rajd Wielkiej Brytanii: Coraz bliżej historii

Rajd Wielkiej Brytanii: Coraz bliżej historii

Podaj dalej

W trakcie, kiedy jedni zawodnicy kończyli jeszcze próbę Alwen, drudzy zaczynali już test Brenig, który po południu będzie przejeżdżany w formule Power Stage. Najlepiej na „szybkim zapoznaniu” oesu poradził sobie Andreas Mikkelsen.

Pierwszy przejazd próby Brenig był transmitowany na żywo w telewizji oraz w aplikacji WRC+. Mogliśmy zatem kolejny raz usłyszeć komentarz m.in. Macieja Szczepaniaka, który te trasy pokonywał z Robertem Kubicą i Hubertem Ptaszkiem. Oes jest dosyć szybki, jednak bardzo wąski i wymagający. Pokonując zakręty bokiem zawodnicy często opierali się o błotniste bandy i zahaczali pobocza.

Próba padła łupem Andreasa Mikkelsena, a tuż za nim uplasowali się Thierry Neuville, Ott Tanak, Sebastien Ogier i Jari-Matti Latvala. Przypomnijmy, wszyscy ci zawodnicy są wciąż w walce o drugie miejsce w Rajdzie Wielkiej Brytanii!

Podobnie jak w przypadku Alwen, Brenig znane jest głównie ze swojego zbiornika retencyjnego – Llyn Brenig. Jest on częścią systemu, który dostarcza wodę północno-zachodniej Anglii oraz północno-wschodniej Walii, a głównie dla Liverpoolu i otaczającym go terenom. Można tam uprawiać wiele sportów wodnych, na czele z żeglarstwem, kajakarstwem i rybołówstwem. Podobnie jak w przypadku Alwen, wokół prowadzi mnóstwo tras rowerowych. Według wielu ekspertów jest to najlepsze miejsce do jeżdżenia na rowerze w Zjednoczonym Królestwie.

Tagi: WRC Rajd Wielkiej Brytanii

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News